GENEL KULLANIM ŞARTLARI

1 OCAK 2017 TARİHİ İTİBARIYLA GEÇERLİDİR

 

1. PROGRAM AÇIKLAMASI

AccorHotels Group otelleri müşteri sadakati programını yöneten PRO-FID SAS (Yönetici) tarafından sağlanan Le Club AccorHotels sadakat programı (Program), Üyelerine Programa katılan AccorHotels Group otellerinde konaklarken ve Program Partnerlerimiz tarafından sağlanan ve aşağıda belirtilen avantajlardan faydalanmalarını sağlamak için tasarlanmıştır.

 

Le Club AccorHotels Programı ancak Üyenin ikamet ettiği ülkenin kanunlarının buna izin vermesi hâlinde geçerlidir. Aksi hâlde, üyelik geçersizdir.

 

2. TANIMLAR

Avans: Belirli hotellerde istisnai olarak verilen ancak Puan kazandırmayan nakit avans.

Check-in: Otele geliş tarihi.

Check-out: Otelden ayrılış tarihi.

Day use: Sadece gündüz için bir otel odası rezervasyonunun yapılması (varış ve ayrılış aynı günde)

Düzeltme: Bir Üyenin şikayeti veya Programdaki bir hatadan dolayı düzeltilen kredi puanları.

İşlem: Bir üyenin hesabına puan yansıtmak veya puan kullanmak

Misafir: Bir AccorHotels Otel’inde gecelik konaklayan veya Günlük Kullanım rezervasyonu yapan (ancak bir Program Üyesi olmayan) bir kişi.

Ödül: Üye hesabında biriken Ödül Puanlarının kullanılması suretiyle alınan herhangi bir hizmet veya ürün.

Partner: AccorHotels grubu tarafından işletilmeyen ve aşağıda belirtilen üç yöntemden birini kullanarak Programa katılan bir şirket: Kendi ağında kullanılmak üzere Üyeye Le Club AccorHotels Ödül Puanları vererek; kendi zinciri dahilindeki alımlar için kullanılmak üzere Le Club AccorHotels Rewards hediye çeklerini kabul ederek; ve/veya Le Club AccorHotels Ödül Puanlarının kendi sadakat programına veya aksi yönde aktarılma olanağı sağlayarak. Partnerler ulaşım, tatil, perakende ve turizm dahil olmak üzere, birçok sektörde faaliyet gösterebilirler. Özellikle AccorHotels markası altında işletilmeyen veya AccorHotels.com web sitesi veya AccorHotels mobil uygulaması aracılığıyla dağıtımı yapılmayan oteller Partner olabilirler.

Puan: Programa katılan bir otelde konaklama yaparak, bir Partnerden uygun bir hizmet satın alarak veya uygun kampanyalar veya promosyon işlemleri bağlamında belirli bir skalaya göre Üye tarafından kazanılan birim. Ödül Puanları ve Statü Puanları olmak üzere, hesaplamaları ayrı olarak yapılan ve kombine edilemeyen, iki puan türü mevcuttur.

- Ödül Puanları: Üyenin Ödüller için kullanabileceği ve Üye tarafından Madde 7.4’te tarif edilen şekilde elde edilebilecek puanlardır.

- Statü Puanları: Üyeye programın çeşitli Statü seviyelerine erişme olanağı sağlayan ve Üye tarafından Madde 7.8’de tarif edilen şekilde elde edilebilecek puanlardır.

Uygun gece: Bir Üye tarafından Madde 8’de sunulan tabloya göre bir Statüye ulaşılmasını sağlamak üzere kullanılabilen bir gecelemedir. Uygun gecelemeler, sadece aşağıdaki Madde 7.1 ve 7.2'de belirtilmiş olan uygun dağıtım kanallarından biri aracılığıyla rezerve edilmiş olan ve Puan kazanmaya uygun bir fiyattan ödenen ve Üyenin Program katılımcısı bir otelde konakladığı gecelemelerdir.

Üye: Programın Genel Kullanım Koşullarını kabul etmiş olan bir misafir.

Statü: Bir Üyenin belirli bir süre içerisinde gerçekleştirdiği Uygun Gece sayısına ve kazandığı Statü Puanlarına bağlı olan ve de (i) Üyenin, Program katılımcısı bir otelde edindiği avantajlara ve (ii) kazanılan Ödül Puanları skalasına karşılık gelen seviyedir.    

 

3. PROGRAMA KATILAN OTELLER

AccorHotels.com sitesinin Le Club AccorHotels sayfasında listelenen oteller ve markalar hariç olmak üzere, Programa katılan oteller AccorHotels markası altında işletilen otellerdir (katılımcı markalar ile katılımcı olmayan otel ve markaların listesine göz atın).

 

Bir otel veya marka AccorHotels ağına katıldığında veya sadakat programında yer almaya başladığında, sadece bu katılma tarihinden veya ilk yer almadan sonraki konaklamalar Üyelere Puanlar veya diğer program avantajları kazandırır.

 

Bir otel bir Üye rezervasyon yaptıktan sonra, fakat Üye fiilen konaklamadan önce AccorHotels ağından ayrılırsa veya katılımcı bir otel olmayı sonlandırırsa, bu Üye:

-       puan kazanmayacak ve otelde Statü ile ilişkili herhangi bir hizmetten veya avantajdan faydalanamayacaktır,

-       otelin katılmış olabileceği herhangi bir özel kampanyadan yararlanamayacaktır,

-       uygun durumlarda rezervasyonunun tümü veya bir kısmı için kullandığı Ödül Puanları kendisine iade edilecek ve oteldeki rezervasyon için kullanılan Ödül Puanları sayısına karşılık gelen tutarı ödemesi istenecektir,

-       Bu otelde Le Club AccorHotels Rewards hediye çeklerini kullanamayacaktır.

 

4. PROGRAM ÜYELİĞİ

4.1. Üyelik Koşulları

Program yasal olarak reşit sayılan veya ikamet ettikleri ülkede yasal olarak sözleşme imzalama yetkisine sahip olan herkese açıktır.

 

Program Üyeliği ücretsizdir.

 

Üyenin Statüsüne ve/veya seçimine bağlı olarak, üyeler kendilerine fiziksel olarak gönderilen veya elektronik olarak çevrimiçi kullanılabilen bir sadakat kartına sahip olurlar. İster fiziksel, ister elektronik formatta olsun, üyelik kartı nama özel ve kesinlikle şahsidir. Bu kart satılamaz, ödünç verilemez veya devredilemez. Üyelik kartı bir ödeme aracı değildir ve bir rezervasyonu garantilemek için kullanılamaz. Her kartta Üye adı, bireysel kimlik numarası ve Statünün son geçerlilik tarihi bilgileri yer almaktadır (Silver, Gold ve Platinum Statü seviyeleri için aşağıdaki 8. maddeye bakınız). Kurala göre her üye sadece bir adet Le Club AccorHotels kartına sahip olabilir.

 

 Kart sadece kart üzerinde adı yer alan Üye tarafından kullanılabilir.

 

Programa katılmak için geçerli bir e-posta adresi gerekmektedir. Aynı e-posta adresi birden çok kişi tarafından kullanılamaz.

Program Üyesi olarak, Üyeler Program tarafından sunulan faaliyetler ve servislerle ilgili elektronik posta (bilgilendirme mesajları, hesap özetleri, vs.) almayı kabul etmektedir. Misafirin, Programın yönetilmesiyle ilgili olarak bilgi almak istememesi hâlinde, Programdan çıkarılmasını talep etmek zorunda olacaktır (Madde 12.1'de açıklanmıştır).

 

Program Üyeleri Programın herhangi bir zamanda tümüyle veya kısmen değiştirilebileceğini kabul etmektedir. Uygulanmalarından  makul bir süre önce, Üyeler Program üzerinde yapılan ve onların Programla ilişkili hak ve yükümlülüklerini önemli derecede değiştiren değişiklikler hakkında özellikle AccorHotels.com sitesi ve/veya elektronik iletişim yolları aracılığıyla olmak üzere, bilgilendirileceklerdir. Üyeler üyeliklerini Madde 12.1'de belirtilen şekilde sonlandırma olanağına sahiptirler. Değişikliklerin yürürlüğe girdiği tarihten sonra Programa katılmak Üyenin bunları kabul ettiği anlamına gelmektedir.

 

Üye kişisel hesabının parolasını herhangi bir üçüncü tarafa ifşa etmemelidir. Üye, hesabından yapılan tüm işlemlerin sorumluluğunu kabul eder.

 

4.2. Programa Üye Olarak Kayıt Olma

Misafir, Programa aşağıdaki şekillerde üye olabilir:

-       Programa katılan otellerden birinde konaklarken;

-       AccorHotels.com internet sitesinden online kayıt olarak;

-       AccorHotels telefonla rezervasyon merkezlerinden;

-       veya Misafire sunulabilecek herhangi bir diğer yöntem ile.

 

Misafir, üyelik için başvuruda bulunurken gerekli ve zorunlu olan öğeleri sağlayacaktır.

 

Yeni Üyeler, katılım koşullarına bağlı olarak Programın Genel Kullanım Koşullarını online olarak veya otelde kabul edecektir.

 

Kabul işleminden sonra Üye, AccorHotels.com internet sitesinin (Rewards’a erişim, misafir hesabının kontrol edilmesi, Ödül Puanlarının kullanılması vs. gibi) farklı fonksiyonlarına erişim dahil olmak üzere, Programın tüm hizmetlerinden tam olarak yararlanacak ve rezervasyon yaparken tüm AccorHotels internet siteleri ve çağrı merkezlerinde üye olarak muamele görecektir.

 

4.3. Misafir Hesabı

Üyeler kişisel hesaplarını kullanarak şu işlemleri yapabilirler:

-       Hesap bakiyesi, işlem tarihi ve durumunu görüntüleme.

-       AccorHotels.com web sitesinde ve mobil hizmetlerde tanınma.

-       Konaklama tercihleri, kişisel tercihler, favori markalar ve destinasyonlar girebilme.

-       Rezervasyon geçmişini görüntüleme ve mevcut rezervasyonları değiştirme.

-       AccorHotels, Le Club AccorHotels ve AccorHotels markalarının haber bültenlerine abone olma ve abonelikleri çevrimiçinden yönetebilme.

-       Kişisel kampanyalara ve hizmetlere erişebilme.

 

5. KARTI KULLANMAK

Kart sahibi olmanın getirdiği çeşitli avantajlarından yararlanmak için, Üyeler mevcut hizmetlerden yararlanmak istediklerinde sadakat kartı numaralarını vermek ve/veya bir otelde check-in yaparken sadakat katlarını (fiziksel olarak veya dijital formatta) ibraz etmek zorundadırlar. Bu şartlara uymayan üyelerin programla ilişkili avantajlardan yararlanmalarına izin verilmeyecektir.  

 

Üye, üyelik kartının kaybedilmesi veya çalınması durumunda bunu Program Yöneticisine bildirmeli ve AccorHotels.com web sitesindeki kişisel Üye hesabının “E-postanızı posta yoluyla alın” kısmından yeni bir kart talep etmelidir.

 

6. ÜYENİN SORUMLULUĞU

Kayıp veya çalıntı durumunda, Üye AccorHotels.com internet sitesinde bulunan misafir hesabının "Bir kopyasını talep et" bölümünü kullanarak Program Yöneticisini bilgilendirmelidir.

 

Bir Üyenin bu Kullanım Şartlarını ihlal etmesi, kartın, Puanların veya Le Club AccorHotels Rewards hediye çeklerinin herhangi bir şekilde suiistimali veya yasadışı kullanımı, sağlanan bilgilerdeki herhangi bir tahrifat ve herhangi bir sakıncalı veya ayıp davranış (özellikle, otel çalışanlarına veya müşterilere yönelik esef verici, kötü niyetli veya rencide edici davranışlar) önceden bildirilmeksizin veya tazminatsız bir şekilde bireyin Program üyeliğinin geçici olarak askıya alınmasına veya sonlandırılmasına ve de üyenin kartı ile kazanmış olduğu Puanların 12. maddede belirtildiği şekilde iptal edilmesine yol açabilir. Bu askıya alma veya sonlandırma Program Yöneticisinin Üye ile ilgili işlem yapma hakkına halel getirmez.

 

7. LE CLUB ACCORHOTELS PUANLARINI KAZANMAK

Bir Üye, üyenin kendisi tarafından otelde gerçekleştirilen ve ödemesi yapılmış bulunan en az bir gecelik bir konaklama dahil olmak üzere, Programa katılan otellerden birinde uygun bir konaklama için rezervasyon yaptığında, Üyenin hesabına yapılan gecelik konaklama sayısına uygun miktarda Puan yansıtılacaktır. Günlük Oda Kullanımı (Day Use) sadece Puan yansıtılmasına uygun olup, Uygun Gece olarak sayılmamaktadır.

 

Hesaba sadece tam sayılı olan Puanların yansıtılması mümkündür. Kazanılan Puan skalasına göre hesaplanan Puanlar ondalık bir basamağa sahipse, ondalık basamağın 5'ten az olması durumunda rakam bir alt tam sayıya; ondalık sayının 5 veya üstü olması durumunda rakam bir üst tam sayıya yuvarlatılacaktır.

 

Puanların hesaba yansıtılması sırasında, Avro bölgesi dışında yerel para birimiyle yapılan ödemeler kazanılan Puanlar skalasına göre hesaplama yapılmadan önce avroya dönüştürülecektir. Otel tarafından check-out sırasında uygulanan döviz kuru oranları "Multidevises" (bir Reuters Bank parasal ve finansal bilgi veri tabanı) veri tabanından alınmaktadır.

 

Puanlar ve Uygun Geceler başka bir Üyeye transfer edilemez. Bunlar kesinlikle kişiye özel ve transfer edilemez özelliktedir.

 

Puanlar bir ödeme aracı değildir ve parasal değere sahip değildir; kaybedilen veya kullanılmayan Puanlar için herhangi bir para verilmez.

 

7.1. Puan kazandıran rezervasyon kanalları

Puan kazandıranlar: AccorHotels dağıtım kanalları (AccorHotels internet siteleri, AccorHotels rezervasyon merkezi, oteller) ve AccorHotels rezervasyon merkezine otomatik olarak bağlanan bir GDS kullanan geleneksel seyahat acenteleri üzerinden uygun fiyatlarda yapılan rezervasyonlar. Puan kazandırmayanlar: Bir tur operatörü veya online üçüncü taraf seyahat acentesi üzerinden yapılan rezervasyonlar (expedia.com, Booking.com, vs.). Böyle konaklamalar Müşteriye Puan kazandırmayacaktır.

 

7.2. Uygun rezervasyon fiyatları

Sadece uygun fiyatlardan rezervasyonu yapılan konaklamalar Programdan faydalanma hakkı vermektedir.

 

Aşağıdakiler hariç, uygun rezervasyon fiyatları tüm genel, kurumsal ve promosyon fiyatlarını kapsamaktadır:

 

-       Odaların organizatöre fatura edildiği ve küresel olarak onun tarafından ödendiği grup rezervasyonları oda fiyatları (Meeting Planner promosyon kampanyası hariç);

-       “Partner/Endüstri Fiyatları” olarak da bilinen ve partner şirketlerin (seyahat turizm, vb.) çalışanlarına sunulan fiyatlar;

-       (Uçak, gemi vb.) mürettebat oda fiyatları;

-       AccorHotels çalışan fiyatı, partner şirket çalışanları veya AccorHotels grup tedarikçi çalışanları için fiyatlar;

-       Tur operatörü fiyatları.

 

7.3. Uygun harcamalar

Sadece aşağıdaki harcamalar Puan kazanmaya uygundur ve bunların otelde fiili olarak konaklayan bir Üye tarafından ödenmiş olması gerekmektedir:

-       (i) Üyenin odalardan birinde konaklaması ve (ii) ikinci odaya başka bir Üyenin yerleşmemiş olması kaydıyla, Üyenin konaklamasıyla ilgili olan ve aynı tarihte aynı otelde başka bir odayı da (maksimum iki faturalandırılmış odayı) kapsayan harcamalar. Üyenin iki oda rezerve etmesi durumunda her iki oda için de Puanlar kazanılacağını, ancak Uygun Gece sayısının sadece Üyenin kaldığı odaya bağlı olarak hesaba katılacağını unutmayın.

-       Konaklamanın yanı sıra, ör. mini bar, telefon, oda servisi, ücretli kanallar gibi hizmetlerle, Üyenin otel restoranında yediği yemekler ve otel barında içtiği içkiler.

-       Üyenin otelde konaklaması şartıyla, otelle ilişkili olan Thalassa Sea & Spa merkezinde sağlanan talasoterapi ve balneoterapi hizmetleriyle ilişkili harcamalar.

 

Puanların hesaplanmasında vergi hariç, uygun harcama faturasının toplam tutarı esas alınır. Faturanın tümüyle ödenmiş olması, yani ödemenin otel tarafından kabul edilmiş ve onaylanmış olması gerekmektedir. Bir faturaya ait ödemenin tümüyle veya kısmen gerçekleştirilmemesi; Üyenin bir çekin ödemesini durdurması, bakiyesi yetersiz bir çek vermesi veya bir banka kartı ile yapılmış bir ödemeye itiraz etmesi hâlinde, ilgili işlem için herhangi bir Uygun Gece kazandırmayacaktır.

 

Aşağıdaki harcamalarla ilgili uygunluk kuralları her bir katılımcı otelin alt yapısına bağlı olarak değişmektedir:

-          iş merkezi;

-          butik mağazadaki satın almalar;

-          spa ürünleri ve hizmetleri;

-          kuaför salonları;

-          güzellik salonları;

-          golf sahası ücretleri;

-          otopark;

-          çamaşırhane hizmetleri.

 

Aşağıdaki harcamalar Puan kazandırmaya uygun değildir:

-          uygun olmayan bir konaklamada yapılan ek harcamalar (otelde ödenmiş olsa bile);

-          vergiler (özellikle KDV), bahşişler, taksi masrafları, otele geliş/gidiş transferleri, servis ücretleri ve diğer uygun ücretler;

-          avanslar;

-          ödemesi küresel olarak Üye tarafından gerçekleştirilen, bir şirket semineri, banket veya  - özel etkinlikler dahil - herhangi bir başka etkinlik organize edilirken yapılan harcamalar (Meeting Planner promosyon kampanyası hariç);

-          açık bir şekilde uygun harcama olarak listelenmemiş olan tüm ücretler ve masraflar.

 

7.4. Ödül Puanları Skalası

Program, Uygun Gece sayısına veya kazanılan Statü Puanları sayısına göre dört Statü seviyesi sunmaktadır: Classic, Silver, Gold ve Platinum.

 

Aşağıdaki tabloda gösterildiği gibi, her Statü yapılan her 10 avroluk uygun harcama için ne kadar puan kazanılacağını gösteren kendi Ödül Puanları skalasına sahiptir.

 

HARCANAN HER 10 € İÇİN

Statü Seviyesi

KATILIMCI MARKALARDA KAZANILAN ÖDÜL PUANI SAYISI (MAMA SHELTER, ADAGIO, ADAGIO ACCESS, IBIS* ve

IBIS STYLES HARİÇ)

MAMA SHELTER,  IBIS* VE IBIS

STYLES'DA

KAZANILAN

ÖDÜL PUANI SAYISI

ADAGIO'DA

KAZANILAN ÖDÜL PUANI SAYISI

(ADAGIO ACCESS

HARİÇ)

ADAGIO ACCESS'TE

KAZANILAN ÖDÜL PUANI SAYISI

CLASSIC

25

12,5

10

5

SILVER

31

15,5

12,5

6,25

GOLD

37

18,5

15

7,5

PLATINUM

44

22

17,5

8,75

 

*ibis budget markası altında işletilen oteller Program’a katılmamaktadır (katılımcı ve katılımcı olmayan otel ve markalar listesine göz atın)

 

Thalassa Sea & Spa'da geçerli Puan skalası Üyenin konakladığı otelde kullanılan skaladır.

 

Bir Üyenin Statüsü rezervasyon ile check-out işlemleri arasında değişirse, Ödül Puanları kazanılması ile ilgili kurallar check-out sırasında geçerli olan Statüye göre olacaktır. Arka arkaya iki veya daha fazla geceyi kapsayan bir konaklamada Üyeler toplam fatura ödendiğinde hesaplarına sadece bir kez Ödül Puanı yansıtma hakkına sahip olacaklardır.

 

7.5. Partner markalarıyla Ödül Puanları Kazanma

Her bir Partnere has koşullara bağlı olarak, Program Partnerlerinde de Ödül Puanları kazanmak mümkündür. Bunları AccorHotels.com sitesinin Le Club AccorHotels bölümünde bulabilirsiniz.

 

7.6. Özel kampanyalar ve promosyon faaliyetleri

Üyeler Program tarafından organize edilen özel kampanyalar ve promosyon faaliyetleri kapsamında da Ödül Puanları kazanabilirler. Bu bağlamda Ödül Puanları kazanılması her bir kampanya veya promosyon için geçerli olan ve Üyelere duyurulan belirli koşulların karşılanmasına bağlıdır.

 

7.7. Ödül Puanlarının Geçerliliği

Ödül Puanları onları kazandıran etkinliğin gerçekleştiği tarihten sonraki 365 gün boyunca geçerlidir. Bir katılımcı otelde veya Partner otelinde yapılan bir konaklamadan sonra toplanan Ödül Puanlarında bu tarih check-out tarihidir.  

 

Üye tarafından toplanan Ödül Puanlarının geçerlilik tarihi, Üye Puanlar kazanmaya uygun bir katılımcı otelde veya Partner otelinde gerçekleştirdiği her konaklamadan sonra 365 gün uzatılır.

 

Üye üst üste 365 gün Puanlar kazanmaya uygun olan bir katılımcı otelde veya Partner otelinde konaklama yapmazsa, nerede kazanılmış olmalarına bakılmaksızın, hesabındaki tüm Ödül Puanları önceden haber verilmeksizin silinecektir ve bu Ödül Puanlarının geri yüklenmesi veya transfer edilmesi mümkün olmayacaktır.     

 

7.8. Statü Puanları Skalası

Aşağıdaki tablo her 10 avroluk uygun harcama için ne kadar Statü Puanı kazanılacağını göstermektedir.

 

HARCANAN HER 10 € İÇİN

STATÜ

KATILIMCI MARKALARDA (Mama Shelter, Adagio, adagio Access, ibis* VE ibis styles HARİÇ) KAZANILAN STATÜ PUANLARI SAYISI

Mama Shelter, ibis* VE ibis styles’TA KAZANILAN STATÜ PUANLARI SAYISI

Adagio’DA (Adagio Access HARİÇ) KAZANILAN STATÜ PUANLARI SAYISI

Adagio Access’TE KAZANILAN STATÜ PUANLARI SAYISI

CLASSIC

25

12.5

10

5

SILVER

GOLD

PLATINUM

*budget markası altında iştetilen oteller Programa katılmamaktadır (katılımcı markalar ve oteller ile dahil edilmeyen markaların listesine göz atın)

Statü Puanları kazanıldıkları takvim yılının 31 Aralık tarihine kadar geçerlidir

 

8. STATÜ

Üyeler aşağıdaki tabloda gösterilen şekilde, gerekli uygun Gece veya Statü Puanları sayısına ulaşırlarsa, herhangi bir zamanda daha yüksek bir Statüye erişebilirler.

 

STATÜ

UYGUN GECE SAYISI

BİRİKTİRİLEN STATÜ PUANLARI SAYISI

SILVER

10

2.0000

GOLD

30

7.000

PLATINUM

60

14.000

 

Her yeni yılın başında üyenin bir önceki takvim yılında konakladığı Uygun Gece sayısı ve kazanılan Statü Puanları sayısı değerlendirilir:

-       Üyenin, önceki takvim yılında, mevcut Statüsünü devam ettirmesine veya bir üst Statüye erişmesine izin veren bir eşiğe ulaşmış olması durumunda, üye cari takvim yılı boyunca bu statüye sahip olur;

-       Üyenin, önceki takvim yılında, mevcut Statüsünü devam ettirmesine izin veren eşiğe ulaşmaması durumunda, Üye aşağıdaki skalada belirtilen şekilde, bu dönemdeki faaliyetlerine uygun olan Statüye sahip olacaktır.

Uygun Gece ve Statü Puanları sayaçları takvim yılının 1 Ocak tarihinde sıfırlanmaktadır.

Ödül Puanları kullanımın Statü değişikliği üzerinde bir etkisi bulunmamaktadır.

Ocak 2017 tarihinde Statü kazandırma kurallarının devreye girecek olmasıyla bağlantılı geçici bir önlem olarak, bir Üyenin 31 Aralık 2016 tarihi itabarıyla elde etmiş olduğu Statü 31 Aralık 2017’ye kadar sürdürülecektir. 2017 takvim yılı boyunca bir Üyeye daha yüksek bir Statü verilmesinde Üyenin 2016 takvim yılı esnasındaki faaliyetleri hesaba katılmayacaktır.

 

 

9. ÜYELERE SUNULAN AVANTAJLAR VE HİZMETLER

Silver ve daha üstü statüdeki kart sahipleri üyelik düzeylerine göre daha fazla puan kazanabilecektir.

 

Sadece kart sahibi üye bu avantajlardan yararlanabilir.

 

Bu avantajlar AccorHotels.com internet sitesinin “Le Club AccorHotels” bölümünde daha detaylı olarak açıklanmaktadır.

 

Otele gelişten önceki uygun oda garantisi aşağıdaki belirli koşullara bağlıdır:

-          Garanti sadece uygun oda bulunmasını kapsamaktadır ve belirli bir oda türünü kapsamaz.

-          Rezervasyonun (otel yerel saati ile) öğle saat 12’den önce ve geliş tarihinden en az üç gün (Gold kart sahipleri) veya iki gün (Platinum kart sahipleri) önce yapılması gerekmektedir.

-          Üyenin bu garantiyi rezervasyon sırasında talep etmesi gerekmektedir.

-          “Resort” kategorisine dahil oldukları değerlendirilen otellerde uygunluk garantisi sadece en az yedi gecelik konaklamalar için geçerlidir.

-          Bu garanti, sadece rezervasyonu AccorHotels dağıtım kanalları üzerinden ve ödemesi normal veya tam fiyat (promosyonlar veya indirimler hariç) üzerinden yapılan rezervasyonlar ve sadece tek bir oda (Üyenin odası) için geçerlidir. Birden fazla oda içeren rezervasyonlarda, bu garanti ek odalar için geçerli değildir.

-          Otelin oda garantisi verememesi durumunda, otel Üyeyi yakındaki başka bir AccorHotels oteline veya eşdeğer kategorideki bir otele yerleştirmeyi taahhüt eder. Üyeye AccorHotels grubuna ait olmayan bir otele yeniden konaklama imkânı sunulur ise; otel, ilk gece konaklama fiyatındaki herhangi bir farkı ve yapılan seyahat masraflarını, bunu kanıtlayan faturanın ibraz edilmesi üzerine, Üyeye iade edecektir. Bu geceye ait tüm konaklama giderleri (Üye tarafından ödenen ücret ve ayrıca otel tarafından karşılanan ücretler) hesaba Puan yansıtılmasına ve Uygun Gece kazanılmasına olanak vermektedir.

-          Bu uygunluk garantisi istisna olarak listelenen oteller ve markalar hariç olmak üzere, tüm Sofitel, Pullman, MGallery, Grand Mercure, The Sebel, Mama Shelter, Novotel, Novotel Suites, Mercure, ibis ve ibis Styles otellerinde geçerlidir.

-          Uygunluk garantisi belirli tarihlerde geçerli değildir. Uygun oda garantisinin geçerli olmadığı tarihleri içeren resmi takvim Üyeler için AccorHotels.com sitesinde gösterilmekte ve düzenli olarak güncellenmektedir. Uygunluk garantisi içeren bir konaklama rezervasyonu yapmak isteyen Üyelerin bu tarihleri not etmesi kendilerinin sorumluluğundadır (istisnai tarihlerin listesine göz atın).

 

10. ÖDÜL PUANLARINI DÖNÜŞTÜRMEK

Ödül Puanları AccorHotels.com internet sitesinin “Le Club AccorHotels” bölümünde daha detaylı olarak açıklanan hüküm ve koşullara uygun bir şekilde Ödüllere dönüştürülebilir.

 

Ödüller Le Club AccorHotels Rewards hediye çekleri, Le Club AccorHotels Rewards partner firma hediye çekleri, diğer Partner sadakat programı Puanları - özellikle uçuş milleri – şeklinde olabilir.

 

Ödül Puanları sadece kişiye özeldir ve başkasına devredilemez. Bu puanlar AccorHotels.com sitesi üzerinden, katılımcı AccorHotels marka internet siteleri ve rezervasyon çağrı merkezi üzerinden rezervasyon yapılırken doğrudan kullanılabilir.

 

Le Club AccorHotels Rewards otel hediye çekleri Puan toplamaya uygun bir otel konaklaması sırasında veya Puan toplamaya uygun bir harcama için doğrudan kullanılabilir. Bu hediye çekleri Le Club AccorHotels Programına katılan Partnerler tarafından kabul edilmemektedir. Tümüyle veya kısmen Le Club AccorHotels Rewards otel hediye çekleri ile ödenmiş hizmetler veya tümüyle veya kısmen Ödül Puanları ile yapılmış rezervasyonlar Puan yansıtılmasına uygun değildir, ancak Programın Genel Kullanım Koşulları’nda tanımlanan ilgili koşulların karşılanması hâlinde, Uygun Gece toplamaya uygundur.

 

Le Club AccorHotels Rewards partner hediye çekleri Programa katılan otellerde kabul edilmemektedir.

 

Le Club AccorHotels Rewards hediye çekleri Programa katılan, ancak AccorHotels markası altında işletilmeyen Partner otellerde kabul edilmemektedir.

 

Le Club AccorHotels Rewards otel hediye çekleri transfer edilebilmektedir ve nama yazılı değildir. Bu nedenle Ödül Puanlarını kullanan Üye haricindeki herhangi bir kişi tarafından kullanılabilir. Ancak Le Club AccorHotels Rewards otel hediye çekleri hiçbir koşulda ve hiçbir fiyata başka birine satılamaz.

 

Bir Ödülün bir Partner tarafından sağlanan hizmet ile ilişkili olduğu durumlarda, Üye bu Ödülü almak için bu Partner tarafından belirlenen genel şartların tümünü karşılamalıdır. Belirli kısıtlamalar (tarihler, süreler vs.) uygulanabilir. Üye, herhangi bir kısıtlama hakkında bilgi almak üzere Partnere danışabilir.

 

Ödül Puanlarının bir Partner Ödülüne (örneğin sadakat programı puanlarına veya uçuş millerine) dönüştürülmesi tamamen kişiye özel olup, Partner tarafından belirlenen şartlara tabidir.

 

11. ÜYE HESABI HAKKINDA SORULAR

 

11.1. Katılımcı otel zincirindeki itirazlar

Üye, otelde konaklamasından sonraki 7 günlük süre içinde Puanlarının beklendiği şekilde hesabına yansıtılmadığını tespit ederse, ilgili konaklamayı takiben (Check-out tarihi baz alınarak) altı ay içinde bir Puan düzeltmesi yapılmasını talep edebilir. Bunun için Üyenin AccorHotels.com internet sitesinde kendisine ait hesabındaki “Yardım” sekmesi altında yer alan "Konaklamadan sonraki eksik puanları bildirin” bölümündeki talep formunu doldurması gerekmektedir.

 

Talebin işleme konabilmesi için Üyenin ilgili otele ait ödenmiş faturanın bir kopyasını eklemesi gerekmektedir. Bu faturada elle yapılmış düzeltmeler bulunmamalıdır. Sadece otel tarafından yazdırılmış olan ve talepte bulunan Üye adına düzenlenmiş belge kabul edilmektedir.

 

Bir itirazın haklı olduğu kanıtlanmışsa, doğru sayıdaki Ödül Puanları ile birlikte, konaklamanın gerçekleştirildiği takvim yılına ait ilgili Statü Puanları da Üyenin hesabına yansıtılacaktır. Doğru sayıdaki Statü Puanlarının daha baştan Üyeye verilmiş olması Üyeye yukarıda yer alan 8. maddedeki kurallara göre farklı bir Statü seviyesine erişme imkânı veriyor ise, bu durumda Üyeye cari yılın geri kalan süresi boyunca söz konusu Statü verilecektir. Bu düzeltmeden önce Üyenin hesabına yansıtılmış olan Ödül Puanları buna göre yeniden hesaplanacaktır.    

 

Üyeye Puan aktarılması veya üyelik Statüsü seviyesi ile ilişkili bir avantajı kullanması yanlışlıkla reddedilmiş ise, Program Yöneticisinin sorumluluğu Puanların Üyenin hesabına doğru bir şekilde kaydedilmesiyle sınırlı olacaktır.

 

11.2. Partnerlere yönelik itirazlar  

Program Partnerlerinde kazanılan Ödül Puanlarını alma veya Le Club AccorHotels Rewards partner firma hediye çeklerinin kullanımıyla ilgili sorular için, Üye AccorHotels.com internet sitesindeki çevrimiçi hesabının yardım bölümündeki "Konaklamadan sonraki eksik puanları bildirin” prosedürünü izlemeli ve başvurusuna tüm destekleyici belgeleri eklemelidir.

 

Üye düzeltme başvurusunda bulunabilmek için Partner tarafından sağlanmış olan hizmetin tarihinden itibaren en az altı hafta beklemelidir. Bir işlemi takiben bir itirazda bulunmak için verilen maksimum zaman süresi her Partnere göre değişebilmektedir ve AccorHotels.com internet sitesinin “Le Club AccorHotels” bölümünde listelenmektedir.

 

Ödül Puanlarının hesaba yansıtılması için, taleple ilgili faturanın Le Club AccorHotels kartı sahibinin adına olması gerekmektedir.

 

Ödül Puanlarının başka sadakat programı Puanlarına veya uçuş millerine dönüştürülmesinde, Program Yöneticisinin yükümlülüğü Puanların dönüştürülmesi talebinin Partner programı tarafından onaylandığı anda sona erer. Ancak eğer Ödül Puanları üye hesabından düşülmüş, fakat Puanlar veya uçuş milleri altı hafta zarfında Partner programının hesabına yansıtılmamışsa, Üyenin ilgili programda belirtilen süreler dahilinde partner programının yöneticisi ile iletişime geçmesi rica olunur.

 

 

12. ASKIYA ALMA VEYA SONLANDIRMA HÜKÜMLERİ VE PROSEDÜRLERİ

 

12.1. Üye tarafından sonlandırma

Bir Üye herhangi bir zamanda Programdan ayrılmaya karar verebilir. Bir Üye, AccorHotels.com internet sitesinin “Yardım” sayfasından veya “Bize Ulaşın” bağlantısını kullanarak ve Program üyeliğini sona erdirmek istediğini belirten bir e-posta göndererek, üyeliğini sonlandırabilir.

 

12.2. Program yöneticisi tarafından askıya alma veya sonlandırma

Le Club AccorHotels kartını kullanan bir Üyenin Program Kullanım Hüküm ve Koşullarını herhangi bir şekilde ihlal etmesi durumunda, Program Yöneticisinin takdirine bağlı olarak:

-bireyin üyeliğinin Program Yöneticisi tarafından belirlenecek bir süreyle– ki bu süre (‘Askıya Alma Süresi’) 3 (üç) ayı aşamaz–  askıya alınmasına yol açabilir;

-Üye herhangi bir nedenle herhangi bir tazminat talep etme hakkına sahip olmaksızın, üyeliğin sonlandırılması ile yani kartın ve sağladığı avantajların derhal iptal edilmesi, hesabın kapatılması ve kazanılmış Puanların iptal edilmesi ile cezalandırılabilir. 

 

12.3. Askıya almanın sonuçları  

Askıya Alma Süresi boyunca Üye işburadaki 7. maddede belirtildiği şekilde Puanlar kazanamaz veya Uygun Gece biriktiremez; işburadaki 9. maddede belirtiği şekilde Üyelere yönelik avantaj ve hizmetlerden yararlanma hakkı talep edemez veya işburadaki 10. maddede belirtildiği şekilde Puanlarını kullanamaz.

 

Askıya Alma Süresi boyunca ve Askıya Alma Süresinin sona erme tarihinden daha geç olmamak üzere, Program Yöneticisi şunlara karar verebilir:

 

-          askıya almayı kaldırabilir ki bu durumda Üye, Üyelere sunulan avantaj ve hizmetlerden yararlanabilir ve Ödül Puanlarını tekrar kullanabilir;

veya

-          işburadaki 12. madde hükümleri uyarınca üyeliğin sonlandırılmasına karar verebilir.

 

12.4. Sonlandırmanın sonuçları

Bir üyelik sonlandırıldığında, adı geçen Üye Programdan tümüyle silinecek ve Program Yöneticisi ile Üye arasındaki her türlü ilişki geri dönüşü olmaksızın sona erdirilecektir. Bu silinme ayrıca böyle bir sonlandırmanın yapıldığı tarih itibarıyla birikmiş olan tüm Puanların silinmesine de yol açmaktadır.

 

13. PROGRAM İLETİŞİMLERİ

Üyeler Programdaki üyelikleri ile ilgili tüm bilgilere (Puan bakiyeleri, Uygun Gece bakiyeleri ve hesaplarının işletilmesi dahil) AccorHotels.com internet sitesi üzerindeki kişisel hesapları aracılığıyla ulaşabilirler.

Madde 4.1'e uygun bir şekilde, Üyelere Program Üyesi olarak, Üyeler Program tarafından sunulan faaliyetler ve hizmetlerle ilgili elektronik posta (bilgilendirme mesajları, hesap özetleri, vs.) almayı kabul ettikleri hatırlatılır. Üye bu bilgileri almayı artık arzu etmiyorsa, Programdan ayrılmayı talep etmek zorunda olacaktır (Madde 11.1'de açıklanan sonlandırma prosedürüne bakınız).

Programa katılan herhangi bir Üye ayrıca sadece Üyelere özel promosyonlar dahil olmak üzere, Program’dan e-posta ile elektronik ticari bilgiler almayı da kabul etmektedir. Üyenin e-posta ile bu ticari kampanyaları artık almak istememesi hâlinde, bu e-postaların altında yer alan abonelikten çıkma bağlantısına tıklayarak veya kişisel hesabı aracılığıyla bu ticari kampanya bildirimleri aboneliğinden çıkabilir. Bu işlemin onun üyeliği üzerinde bir etkisi bulunmaz.

 

Üye AccorHotels.com internet sitesindeki Le Club AccorHotels hesabı üzerinden e-posta veya posta adresi, adı veya herhangi bir diğer ilgili bilgideki değişiklikleri Programa bildirmelidir.

 

14. KİŞİSEL BİLGİLERİN KORUNMASI

Üye ile ilgili kişisel bilgiler merkezi 82 rue Henri Farman, 92013 Issy-les-Moulineaux, Fransa olan Accor SA tarafından toplanır ve Accor SA Programın sevk ve idaresinin bir parçası olarak verilerin işlenmesinden sorumludur. Bu veriler sadece Accor SA ve bağlı şirketleri (Program Yönetiminden sorumlu olan PRO-FID SAS dahil) ile ticari ve sözleşme partnerleri (hizmet sağlayıcılar, partnerler ve oteller) tarafından kullanılacaktır. Veriler Kişisel Bilgi Koruma Sözleşmesi dokümanında açıklandığı şekilde korunmaktadır.

 

Belirli amaçlara yönelik olarak,  Üyelerle ilgili veriler aynı seviyede veri koruması sunmayabililir olan, Avrupa Birliği dışındaki ülkelerde bulunan alıcılara iletilebilir. Bunlara şunlar dahildir:

-          Üyelerin Ödül Puanları veya uçuş mili aktarımları ve itirazlarını çözümlemek için tercih ettiği, partnerlere ait sadakat programları ve hava yolları şirketleri. Partnerlerin ve şirketlerin listesi AccorHotels.com internet sitesinin “Le Club AccorHotels” bölümünde bulunmaktadır. Ödül Puanlarının işlemden geçirilmesi veya hava millerinin aktarılması için Üyenin her veri transferine açıkça onay vermesi gerekmektedir;

-          AccorHotels grubu dahilindeki işletmeler ve oteller, zira Üye ile veri işlemcisi arasındaki sözleşmenin ifa edilmesi için veri transferine yapılması gerekmektedir;

-          Birleşik Devletler ve Asya-Pasifik'teki Üyeler için: Kendi faaliyet alanları çerçevesinde itiraz taleplerini ele alan, çağrı merkezli harici hizmet sağlayıcıları  çerçevesinde talepleri değerlendiren dış servis sağlayıcıları; veri aktarımlarının sınırlar arası akış sözleşmelerine tabi olduğu, bir tarafta Meksika’da, diğer tarafta Avusturya’da.

 

Accor SA ayrıca başta sahtekârlık olmak üzere, Üye Programa katılırken veya Puan kazanırken veya kullanırken oluşabilecek anormallikleri tespit etmek ve yönetmek amacıyla da kişisel özellikteki verileri işlemden geçirmektedir.

Bu bağlamda derlenen veriler Accor SA ile onun hizmet sağlayıcılarına ait yetkili personeli ve anormalliğin etkilediği otelin yöneticisi içindir. Üyeler kendileri ile ilgili herhangi bir anormalliğin tespiti durumunda posta yoluyla bilgilendirilir.

 

6 Ocak 1978 tarihli Fransız Kanunun hükümlerine göre, Üyeler kendileriyle ilgili verilere erişme, sorgulama ve düzeltme hakları yanı sıra, şahsi bilgilerinin işlenmesine, meşru gerekçelerle, karşı çıkma hakkı ve ticari amaçlarla kullanılmasına karşı çıkma hakkına sahiptir. Üyeler bu haklarından yararlanmak için data.privacy@accor.com adresine yazabilirler.

 

15. PROGRAM KULLANIMI GENEL KOŞULLARI, HUKUKİ İHTİLAFLARIN ÇÖZÜMLENMESİ VE İLGİLİ KANUNLAR

Programa katılmak, Üyelerin Program Hüküm ve Koşullarını kayıtsız şartsız kabul ettiği anlamına gelir. Bu Hüküm ve Koşullar önceki her türlü metnin üzerinde amirdir.

Üye ile PRO-FID SAS arasında Program Hüküm ve Koşulları ile ilgili bir ihtilafın ortaya çıkması durumunda, Üyeye işburada konvansiyonel bir arabuluculuk prosedürüne veya alternatif bir anlaşma yöntemine başvuruda bulunabileceği bildirilir. Müşteri Hizmetleri'nin yönlendirmesinden sonraki altmış gün zarfında dostane bir çözümün ortaya çıkmaması durumunda, Üye ilk şikâyetinden sonraki on iki aydan daha geç olmamak üzere, turizm ve seyahat arabulucusuna başvurabilir. Arabulucu irtibat bilgileri ve yönlendirme şekilleri "Yardım"  

Müşterinin yaşadığı ülkedeki zorunlu koruyucu hükümlere halel getirmemek üzere, Program Hüküm ve Koşulları Fransa kanunlarına tabidir.

16. EK BİLGİLER

Özellikle her bir katılımcı otel tarafından sağlanan ek hizmetler, Partner avantajları ve Le Club AccorHotels Rewards hediye çekleri olmak üzere, Le Club AccorHotels Programı ile ilgili tüm bilgiler ve detaylar AccorHotels.com internet sitesinin Le Club AccorHotels bölümünde yer almaktadır.