Statünüz

Puanlarınız

kartınızı almanız için, katılımcı
otellerden birinde puan veya
gece konaklama yapmanız gerekmektedir

GENEL KULLANIM KOŞULLARI

3 TEMMUZ 2018 ITIBARIYLA GEÇERLİDİR

1. PROGRAM AÇIKLAMASI

AccorHotels Grubu otellerinin müşteri sadakati programını yöneten PRO-FID SAS (Yönetici) tarafından işletilen Le Club AccorHotels sadakat programı (Program), Üyelerine Programa katılan AccorHotels Grubu otellerinde ve Program Partnerlerimizde konaklarken aşağıda belirtilen çeşitli avantajlardan faydalanmalarını sağlamak için tasarlanmıştır.

Le Club AccorHotels Programı sadece Üyenin ikamet ettiği ülkenin kanunlarının buna izin vermesi hâlinde geçerlidir. Aksi hâlde üyelik hükümsüz ve geçersizdir.

2. TANIMLAR

– Avans: Belirli hotellerde bazen verilen, ancak Puan kazandırmayan nakit avans.
– Check-in: Otele geliş tarihi.
– Check-out: Otelden ayrılış tarihi.
– Day use: Check-in ve check-out işlemlerinin aynı günde olması kaydıyla, bir otel odasının veya ofis alanının sadece gündüz kullanılması.
– Düzeltme: Bir Üyenin şikâyeti veya Programdaki bir hatadan dolayı düzeltilen kredi puanları.
– İşlem: Bir üyenin hesabına puan yansıtılması veya puan kullanılması.

– Misafir: Bir AccorHotels odasını gecelik konaklama veya günlük kullanım (Day Use) amaçlı olarak kullanan (Program Üyesi olmayan) kişi.

– Ödül: Üye tarafından kazanılan Ödül Puanlarının kullanılması suretiyle alınan herhangi bir hizmet, ürün veya avantaj.
– Ödül Puanları: Bir üyenin Madde 7.4'te tanımlanan tabloya ugun olarak kazandığı ve Üye tarafından Ödüller için kullanılabilen puanlardır.
– Partner: AccorHotels Grubu tarafından işletilmeyen, ancak buna rağmen aşağıda belirtilen iki yöntemden birini kullanarak Programa katılan bir şirket: Kendi ağında Üyeye yaptığı harcamalarda Le Club AccorHotels Ödül Puanları kazanma olanağı vererek ve/veya Le Club AccorHotels Ödül Puanlarının kendi sadakat programına veya bunun tersinin yapılmasına olanak sağlayarak. Partnerler ulaşım, tatil, perakende ve turizm dâhil olmak üzere, birçok sektörde faaliyet gösterebilirler.– Puan: Programa katılan bir otelde konaklama yaparak, bir Partnerden uygun bir hizmet satın alarak veya uygun kampanyalar veya promosyon işlemleri bağlamında belirli bir ölçüte göre Üye tarafından kazanılan birim. Ödül Puanları ve Statü Puanları olmak üzere, hesaplamaları ayrı olarak yapılan ve kombine edilemeyen iki puan türü mevcuttur.
– Uygun Gece: Bir Üye tarafından Madde 8’de belirtilen tabloya göre bir Statü seviyesine ulaşılmasını sağlamak üzere gerçekleştirilen gecelemedir. Aşağıda yer alan Madde 7.1 ve Madde 7.2'de tanımlandığı gibi, sadece Programa katılan otellerde gerçekleştirilen, rezervasyonu uygun bir dağıtım kanalı aracılığıyla ve ödemesi Puan kazanmaya uygun bir oda fiyatı üzerinden yapılan gecelik konaklamalar Uygun Gece olarak kabul edilir.
– Üye: Programın Genel Kullanım Koşullarını kabul etmiş olan bir misafir.
– Statü: Bir Üyenin belirli bir süre içerisinde gerçekleştirdiği Uygun Gece sayısına ve kazandığı Statü Puanlarına bağlı olan ve de (i) Üyenin, Program katılımcısı bir otelde edindiği avantajları ve (ii) kazanılan Ödül Puanlarının seviyesini belirleyen seviyedir.
– Statü Puanları: Üyeye programın çeşitli Statü seviyelerine erişme olanağı sağlayan ve Üye tarafından Madde 7.8’de tarif edilen şekilde kazanılabilen puanlardır.

3. PROGRAMA KATILAN OTELLER

AccorHotels.com web sitesinin Le Club AccorHotels sayfasında listelenen oteller ve markalar hariç olmak üzere, Programa katılan oteller AccorHotels markası altında işletilen otellerdir ( katılımcı markalar ile katılımcı olmayan otel ve markaların listesine adresinden göz atın ).

Bir otel veya marka AccorHotels ağına katıldığında veya katılımcı bir otel olarak Programa kayıt yaptırdığında, Üyeler o andan itibaren yapacakları uygun konaklamalardan Puanlar kazanabilecek ve programla ilişkili diğer avantajlardan yararlanabilecektir.

Bir otel bir Üye rezervasyon yaptıktan sonra, fakat Üye fiilen konaklamadan önce AccorHotels ağından ayrılırsa veya katılımcı bir otel olmayı sonlandırırsa, bu Üye:
- puan kazanmayacak ve otelde konaklaması sırasında Statü ile ilişkili herhangi bir hizmetten veya avantajdan faydalanamayacaktır,
- otelin katılmış olabileceği herhangi bir özel kampanyadan yararlanamayacaktır,
- ilgili durumlarda rezervasyonunun tümü veya bir kısmı için kullandığı Ödül Puanları iade edilecek ve oteldeki rezervasyon için kullanılan Ödül Puanları miktarına karşılık gelen tutarı ödemesi istenecektir.
Sadakat Programı Yöneticisi bu gibi bir durumdan etkilenen Üyeleri konaklamalarından önce makul bir süre içerisinde bilgilendirmek için her türlü çabayı gösterecektir.

4. PROGRAM ÜYELİĞİ

4.1. Üyelik Koşulları

Program yasal olarak reşit sayılan veya ikamet ettikleri ülkede yasal olarak sözleşme imzalama yetkisine sahip olan herkese açıktır.
Program üyeliği ücretsizdir.

Üyenin Statüsüne ve/veya seçimine bağlı olarak, üyeler kendilerine fiziksel olarak gönderilen veya elektronik olarak çevrim içi kullanılabilen bir sadakat kartına sahip olurlar. İster fiziksel, ister elektronik formatta olsun, üyelik kartı nama özel ve kesinlikle şahsidir. Bu kart satılamaz, ödünç verilemez veya devredilemez. Üyelik kartı bir ödeme aracı değildir ve bir rezervasyonu garantilemek için kullanılamaz. Her kartta Üye adı, bireysel kimlik numarası ve Statünün son geçerlilik tarihi bilgileri yer almaktadır (Silver, Gold ve Platinum Statü seviyeleri için aşağıdaki 8. maddeye göz atın). Kurala göre her üye sadece bir adet Le Club AccorHotels kartına sahip olabilir.
Kart sadece kart üzerinde adı yer alan Üye tarafından kullanılabilir.

Programa katılmak için geçerli bir e-posta adresi gerekmektedir. Aynı e-posta adresi birden çok kişi tarafından kullanılamaz.

Üyeler Programa katılmakla Program tarafından sunulan faaliyetler ve hizmetlerle ilgili elektronik posta (bilgilendirme mesajları, hesap özetleri, vs.) almayı kabul etmiş olurlar. Üyenin, Programın işleyişi için gerekli olan bu bilgileri almayı arzu etmemesi hâlinde Madde 12.1'de yer alan Programı sonlandırma prosedürünü takip etmesi gerekecektir.

Program Üyeleri Programın herhangi bir zamanda tümüyle veya kısmen değiştirilebileceğini kabul etmektedir. Uygulanmalarından makul bir süre önce, Üyeler Program üzerinde yapılan ve onların Programla ilişkili hak ve yükümlülüklerini önemli derecede değiştiren değişiklikler hakkında özellikle AccorHotels.com sitesi ve/veya elektronik iletişim yolları aracılığıyla olmak üzere, bilgilendirileceklerdir. Üyeler üyeliklerini Madde 12.1'de belirtilen şekilde sonlandırma olanağına sahiptirler. Değişikliklerin yürürlüğe girdiği tarihten sonra Programa katılmak Üyenin bunları kabul ettiği anlamına gelir.

Üye kişisel hesabının parolasını herhangi bir üçüncü tarafa ifşa etmemelidir. Üye, hesabından yapılan tüm işlemlerin sorumluluğunu kabul eder.

4.2. Programa Üye Olarak Kayıt Olma

Bir Misafir, Programa aşağıdaki şekillerde üye olabilir:
- Programa katılan bir otelde konaklanması sırasında;
- AccorHotels.com internet sitesinden çevrim içi kayıt olarak;
- AccorHotels telefonla rezervasyon merkezinden;
- veya Misafire sunulan başka herhangi bir yöntem ile.

Misafir üyelik için başvuruda bulunurken gerekli ve zorunlu olan bilgileri sağlayacaktır.

Yeni Üyeler katılım koşullarına bağlı olarak Programın Genel Kullanım Koşullarını çevrim içi olarak veya otelde kabul edecektir.

Kabul işleminden sonra Üye, AccorHotels.com internet sitesinin (Ödül puanlarına erişmek, kişisel hesaba erişim, Ödül Puanlarının kullanılması vs. gibi) farklı fonksiyonlarına erişim dâhil olmak üzere, Programın tüm hizmetlerinden tam olarak yararlanacak ve rezervasyon yaparken tüm AccorHotels internet siteleri ve çağrı merkezlerinde üye olarak tanınacaktır.

4.3. Kişisel Üye Hesabı

Üyeler kişisel hesaplarını kullanarak şu işlemleri gerçekleştirebilirler:
- Hesap bakiyesi, Uygun Gece bakiyesi, işlem tarihi ve statü görüntüleme.
- AccorHotels.com web sitesinde ve mobil hizmetlerde tanınma.
- Konaklama tercihleri, kişisel tercihler, favori markalar ve destinasyonlar girebilme.
- Rezervasyon geçmişini görüntüleme ve gerektiğinde mevcut rezervasyonları değiştirme.
- AccorHotels, Le Club AccorHotels ve AccorHotels markalarının haber bültenlerine abone olma ve abonelikleri çevrim içi yönetebilme.
- Kişiye özel kampanyalara ve hizmetlere erişebilme.

5. KART KULLANIMI

Kart sahibi olmanın getirdiği çeşitli avantajlarından yararlanmak için, Üyeler mevcut hizmetlerden yararlanmak istediklerinde sadakat kartı numaralarını vermek ve/veya bir otelde check-in yaparken sadakat kartlarını (fiziksel olarak veya dijital formatta) ibraz etmek zorundadırlar. Bu şartlara uymayan üyeler programla ilişkili avantajlardan yararlanma yetkisine sahip olmayacaklardır.

Üye, üyelik kartının kaybedilmesi veya çalınması durumunda bunu Program Yöneticisine bildirmeli ve AccorHotels.com web sitesindeki kişisel Üye hesabının “Kartınızı posta yoluyla alın” kısmından yeni bir kart talep etmelidir.

6. ÜYENİN SORUMLULUKLARI

Bir Üyenin işbu Kullanım Koşullarını herhangi bir şekilde ihlal etmesi, kartı veya Puanları suistimal ederek veya hileli bir şekilde kullanması, yanlış bilgiler sağlanması ve/veya uygunsuz davranışlarda (özellikle otel çalışanlarına veya diğer konuklara yönelik esef verici, kötü niyetli veya rencide edici davranışlar) bulunması, 12. Madde uyarınca Üyenin Program üyeliğinin önceden bildirilmeksizin ve tazminatsız bir şekilde geçici olarak askıya alınmasına veya sonlandırılmasına ve de Üyenin kartı ile kazanmış olduğu Puanların iptal edilmesine yol açabilir. Bu askıya alma veya sonlandırma Program Yöneticisinin Üye ile ilgili bir işlem yapma hakkını saklı tutar.

7. LE CLUB ACCORHOTELS PUANLARI KAZANMA

Bir Üye Programa katılan otellerden birinde uygun bir konaklama gerçekleştirdiğinde ve bu konaklama Üyenin ilgili otelde geçirdiği en az bir geceden ibaret olduğunda, üyenin hesabına ilgili konaklamaya uygun miktarda Puan ve gece yansıtılır. Day Use (Günlük Oda Kullanımı) sadece Puan kazandırmaya uygun olup, Uygun Gece için hesaba katılmamaktadır.

Hesaba sadece tam sayıda Puanların yansıtılması mümkündür. Kazanılan Puan skalasına göre hesaplanan Puanlar ondalık bir basamağa sahipse, ondalık basamağın 5'ten az olması durumunda rakam bir alt tam sayıya; ondalık sayının 5 veya üstü olması durumunda rakam bir üst tam sayıya yuvarlatılacaktır.

Puanların hesaba yansıtılması sırasında, Avro bölgesi dışında yerel para birimiyle yapılan ödemeler kazanılan Puan skalasına göre hesaplama yapılmadan önce avroya dönüştürülecektir. Otel tarafından check-out sırasında uygulanan döviz kuru oranları "Multidevises" (bir Reuters Bank parasal ve finansal bilgi veri tabanı) veri tabanından alınmaktadır.

Puanlar ve Uygun Geceler başka bir Üyeye transfer edilemez. Bunlar kesinlikle kişiye özel ve transfer edilemez özelliktedir.

Puanlar bir ödeme aracı değildir ve parasal değere sahip değildir. Kaybedilen veya kullanılmayan Puanlar için herhangi bir ücret ödenmez.

7.1. Puan kazandıran rezervasyon kanalları

Sadece AccorHotels dağıtım kanalları (AccorHotels internet siteleri, AccorHotels rezervasyon merkezi, oteller) ve AccorHotels rezervasyon merkezine otomatik olarak bağlanan bir GDS (Global Dağıtım Sistemi) kullanan geleneksel seyahat acenteleri üzerinden, uygun fiyatlarla yapılan konaklama rezervasyonları Üyeye Puan kazanma hakkı verir.

Buna bağlı olarak, özellikle bir aracı, tur operatörü veya üçüncü taraf çevrim içi seyahat acentesi (Expedia.com, Booking.com vs. gibi) üzerinden yapılan rezervasyonlar uygun konaklama rezervasyonu olarak sayılmamaktadır. Bu konaklamalar Üyenin bir Statü elde etmek amacıyla Puanlar kazanmasına veya Uygun Gece toplamasına olanak vermemektedir.

7.2. Uygun rezervasyon fiyatları

Sadece uygun fiyatlardan rezervasyonu yapılan konaklamalar Programdan faydalanma hakkı vermektedir.

Uygun rezervasyon fiyatları tüm genel, kurumsal ve promosyon fiyatlarını kapsamakta olup, aşağıdakiler hariçtir:
- Odaların organizatöre fatura edildiği ve onun tarafından toplu olarak ödendiği grup rezervasyonu oda fiyatları (Meeting Planner promosyon kampanyası hariç);
- “Partner/Sektör Fiyatları” olarak da bilinen ve partner şirketlerin (seyahat turizm, vb.) çalışanlarına sunulan fiyatlar;
- (Uçak, gemi vb.) mürettebat oda fiyatları;
- AccorHotels çalışanları, partner şirket çalışanları veya AccorHotels grubu tedarikçilerinin çalışanları için olan fiyatlar;
- Tur operatörü fiyatları.

7.3. Uygun harcamalar

Sadece aşağıdaki harcamalar Puan kazanmaya uygundur ve bunların otelde fiili olarak konaklayan bir Üye tarafından ödenmiş olması gerekmektedir:
- (i) Üyenin odalardan birinde konaklaması ve (ii) ikinci odada başka bir Üyenin konaklamıyor olması kaydıyla, Üyenin konaklamasıyla ilgili olan ve aynı tarihte aynı otelde başka bir odayı da (maksimum iki faturalandırılmış odayı) kapsayan harcamalar. Üyenin iki oda rezerve etmesi durumunda her iki oda için de Puanlar kazanılacağını, ancak Uygun Gece sayısının sadece Üyenin kaldığı odaya bağlı olarak hesaba katılacağını unutmayın.
- Konaklamanın yanı sıra, ör. mini bar, telefon, oda servisi, ücretli kanallar gibi hizmetlerle, Üyenin otel restoranında yediği yemekler ve otel barında içtiği içkiler.
- Üyenin otelde konaklaması şartıyla, otelle ilişkili olan Thalassa Sea & Spa merkezinde sağlanan talasoterapi ve balneoterapi hizmetleriyle ilişkili harcamalar.

Puanların hesaplanmasında vergi hariç, uygun harcama faturasının toplam tutarı esas alınır. Faturanın tümüyle ödenmiş olması, başka bir deyişle ödemenin otel tarafından alınmış ve onaylanmış olması gerekmektedir. Bir faturaya ait ödemenin tümüyle veya kısmen gerçekleştirilmemesi; Üyenin bir çekinin ödemesini durdurması, bakiyesi yetersiz bir çek vermesi veya bir banka kartı ile yapılmış bir ödemenin geri dönmesi hâlinde, ilgili işlem için herhangi bir Uygun Gece kazanılmayacaktır.

Aşağıdaki harcamalarla ilgili uygunluk kuralları her bir katılımcı otelin altyapısına bağlı olarak değişmektedir:
- iş merkezi;
- butik mağazadaki alışverişler;
- spa ürünleri ve hizmetleri;
- kuaför salonları;
- güzellik salonları;
- golf sahası ücretleri;
- otopark;
- çamaşırhane hizmetleri.

Aşağıdaki harcamalar Puan kazandırmaya uygun değildir:
- uygun olmayan bir konaklamada yapılan ek harcamalar (otelde ödenmiş olsa bile);
- vergiler (özellikle KDV), bahşişler, taksi masrafları, otele geliş/gidiş transferleri, servis ücretleri ve diğer ilgili ücretler; ¶ - avanslar;
- bir şirket semineri, banketi veya -özel etkinlikler dâhil- herhangi bir başka etkinliğini organize etme bağlamında tahakkuk eden ve ödemesi Üye tarafından topluca gerçekleştirilen harcamalar (Meeting Planner promosyon kampanyası hariç);
- açık bir şekilde uygun harcama olarak listelenmemiş olan tüm ücretler ve giderler.

7.4. Ödül Puanları Skalası

Program, Uygun Gece sayısına veya kazanılan Statü Puanları sayısına bağlı olarak dört Statü seviyesi sunmaktadır: Classic, Silver, Gold ve Platinum.

Aşağıdaki tabloda gösterildiği gibi, her Statü yapılan her 10 avroluk uygun harcama için ne kadar puan kazanılacağını gösteren kendi Ödül Puanları skalasına sahiptir.

HER 10 €'LUK UYGUN HARCAMA İÇİN

STATÜ

KATILIMCI MARKALARDA KAZANILAN ÖDÜL PUANI SAYISI (MAMA SHELTER, ADAGIO, ADAGIO ACCESS, IBIS* ve
IBIS STYLES HARİÇ)

MAMA SHELTER, IBIS* VE IBIS STYLES'DA KAZANILAN ÖDÜL PUANI SAYISI

ADAGIO'DA KAZANILAN ÖDÜL PUANI SAYISI (ADAGIO ACCESS
HARİÇ)

ADAGIO ACCESS'TE KAZANILAN ÖDÜL PUANI SAYISI

CLASSIC

25

12,5

10

5

SILVER

31

15,5

12,5

6,25

GOLD

37

18,5

15

7,5

PLATINUM

44

22

17,5

8,75

*ibis Budget markası altında işletilen oteller Programa katılmamaktadır ( katılımcı markalar ile katılımcı olmayan otel ve markaların listesine göz atın )

Thalassa Sea & Spa mekânlarında uygulanan Puan skalası Üyenin konakladığı otelde kullanılan skaladır.

Bir Üyenin Statüsü rezervasyon ile check-out işlemleri arasında geçen sürede değişirse, Ödül Puanları kazanılması ile ilgili kurallar check-out sırasında geçerli olan Statüye göre olacaktır. Birden fazla geceyi kapsayan konaklamalarda Üyeler ödenen toplam fatura miktarına bağlı olarak sadece bir kez Ödül Puanı kazanma hakkına sahip olacaklardır.

7.5. Partner markalarıyla Ödül Puanları Kazanma

Her bir Partnere özgü koşullara bağlı olarak, Program Partnerlerinde de Ödül Puanları kazanmak mümkündür. Bunları AccorHotels.com sitesinin Le Club AccorHotels bölümünde bulabilirsiniz.

7.6. Özel kampanyalar ve promosyon faaliyetleri

Üyeler Program tarafından organize edilen özel kampanyalar ve promosyon faaliyetleri kapsamında da Ödül Puanları kazanabilirler. Bu bağlamda Ödül Puanlarının kazanılması her bir kampanya veya promosyon için geçerli olan ve Üyelere duyurulan belirli koşulların yerine getirilmesine bağlıdır.

7.7. Ödül Puanlarının Geçerliliği

Ödül Puanları onları kazandıran etkinliğin gerçekleştiği tarihten sonraki 365 gün boyunca geçerlidir. Ödül Puanları bir Katılımcı Otelde yapılan bir konaklamadan sonra kazanıldığında, baz alınan tarih check-out tarihidir. Ödül Puanları uygun bir Meeting Planner etkinliğinden sonra kazanıldığında, baz alınan tarih Ödül Puanlarının Üyenin hesabına yansıtıldığı tarihtir.

Üye tarafından toplanan Ödül Puanlarının geçerlilik tarihi, Üye Puanlar kazanmaya uygun bir katılımcı otelde gerçekleştirdiği her konaklamadan sonra 365 gün uzatılır.

Üye üst üste 365 gün boyunca Puanlar kazanmaya uygun olan bir katılımcı otelde konaklama yapmazsa, nerede kazanılmış olmalarına bakılmaksızın, hesabındaki tüm Ödül Puanları önceden haber verilmeksizin silinecektir ve bu Ödül Puanlarının geri yüklenmesi veya transfer edilmesi mümkün olmayacaktır.

7.8. Statü Puanları Skalası

Aşağıdaki tablo her 10 avroluk uygun harcama için ne kadar Statü Puanı kazanılacağını göstermektedir.

HER 10 €'LUK UYGUN HARCAMA İÇİN

STATÜ

KATILIMCI MARKALARDA (MAMA SHELTER, ADAGIO, ADAGIO ACCESS, IBIS* VE IBIS STYLES HARİÇ) KAZANILAN STATÜ PUANLARI SAYISI

MAMA SHELTER, IBIS* VE IBIS STYLES'TA KAZANILAN STATÜ PUANLARI SAYISI

ADAGIO’DA (ADAGIO ACCESS HARİÇ) KAZANILAN STATÜ PUANLARI SAYISI

ADAGIO ACCESS'TE KAZANILAN STATÜ PUANLARI SAYISI

CLASSIC

25

12.5

10

5

SILVER

GOLD

PLATINUM

*ibis Budget markası altında iştetilen oteller Programa katılmamaktadır ( katılımcı ve katılımcı olmayan otel ve markaların listesine göz atabilirsiniz )

[66]

Statü Puanları kazanıldıkları takvim yılının 31 Aralık tarihine kadar geçerlidir. Statü Puanları check-out tarihine göre hesaba yansıtılır.

8. STATÜ

Üyeler aşağıdaki tabloda gösterilen şekilde, gerekli uygun Gece veya Statü Puanları sayısına ulaşırlarsa herhangi bir zamanda daha yüksek bir Statüye erişebilirler.

STATÜ

UYGUN GECE SAYISI

BİRİKTİRİLEN STATÜ PUANLARI SAYISI

SILVER

10

2.0000

GOLD

30

7.0000

PLATINUM

60

14.0000

Her yeni yılın başında Üyenin bir önceki takvim yılında tamamladığı Uygun Gece sayısı ve kazanılan Statü Puanları sayısı değerlendirilir:
- Üyenin, önceki takvim yılında, mevcut Statüsünü devam ettirmesine veya bir üst Statüye erişmesine izin veren bir eşiğe ulaşmış olması durumunda, üye cari takvim yılı boyunca ilgili statüye sahip olur;
- Üyenin, önceki takvim yılında, mevcut Statüsünü devam ettirmesine izin veren eşiğe ulaşmaması durumunda, Üye yukarıdaki skalada belirtilen şekilde, bir alt Statüye sahip olacaktır.

Uygun Gece ve Statü Puanları sayaçları takvim yılının 1 Ocak tarihinde sıfırlanmaktadır.

Ödül Puanları kullanımın Statü değişikliği üzerinde bir etkisi bulunmamaktadır.

9. ÜYELERE SUNULAN AVANTAJLAR VE HİZMETLER

9.1 Tüm üyeler için geçerli program avantajları ve hizmetler

Puan kazanmaya ek olarak, Silver veya üstü statüdeki Üyeler statüleriyle ilişkli başka avantajlardan da yararlanır.

Sadece kartın sahibi olan Üye üyelik kartı ile ilişkili olan avantajlardan yararlanabilir.

Bu avantajlar üyenin işburada tanımlanan Day Use rezervasyonları hariç olmak üzere, gerçekleştirdiği konaklamanın Puan kazanmaya uygun olması şartıyla sunulmaktadır.

Bu avantajlar AccorHotels.com internet sitesinin “Le Club AccorHotels” bölümünde daha detaylı olarak açıklanmaktadır.

Otele gelişten önceki uygun oda garantisi aşağıdaki belirli koşullara bağlıdır:
- Garanti sadece uygun oda bulunmasını kapsamaktadır ve belirli bir oda türünü kapsamaz.
- Rezervasyonun (otel yerel saati ile) öğle saat 12’den önce ve geliş tarihinden en az üç gün (Gold kart sahipleri) veya iki gün (Platinum kart sahipleri) önce yapılması gerekmektedir.
- Üyenin bu garantiyi rezervasyon sırasında talep etmesi gerekmektedir.
- “Resort” kategorisine dâhil oldukları değerlendirilen otellerde uygunluk garantisi sadece en az yedi gecelik konaklamalar için geçerlidir.
- Bu garanti, sadece rezervasyonu AccorHotels dağıtım kanalları üzerinden ve ödemesi normal veya tam fiyat (promosyonlar veya indirimler hariç) üzerinden yapılan rezervasyonlar ve sadece tek bir oda (Üyenin odası) için geçerlidir. Birden fazla oda içeren rezervasyonlarda, bu garanti ek odalar için geçerli değildir.
- Otelin oda garantisi verememesi durumunda, otel Üyeyi yakındaki başka bir AccorHotels oteline veya eşdeğer kategorideki bir otele yerleştirmeyi taahhüt eder. Üyeye AccorHotels grubuna ait olmayan bir otele yeniden konaklama imkânı sunulur ise; otel, ilk gece konaklama fiyatındaki herhangi bir farkı ve yapılan seyahat masraflarını, bunu kanıtlayan faturanın ibraz edilmesi üzerine, Üyeye iade edecektir. Bu geceye ait tüm konaklama giderleri (Üye tarafından ödenen ücret ve ayrıca otel tarafından karşılanan ücretler) hesaba Puan yansıtılmasına ve Uygun Gece kazanılmasına olanak vermektedir.
- Bu uygunluk garantisi adresinde istisna olarak listelenen oteller ve markalar hariç olmak üzere , tüm Banyan Treen, Angsana, Cassia, Raffles, Fairmont, Sofitel, Pullman, Swissôtel, MGallery, Grand Mercure, The Sebel, Mama Shelter, Novotel, Novotel Suites, Mercure, ibis ve ibis Styles otellerinde geçerlidir.
- Uygunluk garantisi belirli tarihlerde geçerli değildir. Uygun oda garantisinin geçerli olmadığı tarihleri içeren resmî takvim Üyeler için AccorHotels.com sitesinde gösterilmekte ve düzenli olarak güncellenmektedir. Uygunluk garantisi içeren bir konaklama rezervasyonu yapmak isteyen Üyelerin bu tarihleri not etmesi kendilerinin sorumluluğundadır ( indirim uygulanmayan tarihlerin listesine adresinden göz atabilirsiniz ).

9.2 Fairmont, Raffles and Swssôtel markalarına ait sadakat programlarının Programa entegre edilmesi

2 Temmuz 2018 itibarıyla Fairmont, Raffles ve Swissôtel sadakat programının üyeleri Programa entegre edilecektir.

Geçiş kuralları ile ilgili daha fazla bilgi için bu üyelerin bu geçiş için oluşturulan ilgiliFairmont President Club,Swissôtel Circle ve Raffles Ambassador web sitelerine göz atmaları önerilmektedir.

9.3 Fairmont President Club ve Swissôtel Circle programlarının eski üyelerine yönelik belirli avantajlar ve hizmetler

Geçici bir tedbir olarak eski Fairmont President Club ve Swissôtel Circle programı üyeleri aşağıda açıklanan avantajlardan yararlanmaya devam edecektir.

9.3.1. Swissôtel Circle avantajlarından yararlanma koşulları

Geçici bir tedbir olarak, eski Swissôtel Circle programı üyeleri 30 Haziran 2019 tarihine kadar bu programın sağladığı avantajlardan faydalanmaya devam edecektir.

"Awards" ödüllerinin kullanılabilmesi rezervasyon sırasında Swissôtel otellerdeki uygunluğa bağlıdır. İstisnai tarihler mevcut olabileceğinden, oda uygunluğundan bağımsız olarak, bir "Awards" sertifikası sadece otelin takdirine bağlı olarak kullanılabilir.

Ödüllerin kullanılması rezervasyon sırasında onaylanmış olmalıdır.
Tüm ödüller son kullanım tariflerinden önce kullanılmalıdır.
Ödüller veriliş tarihinden itibaren bir yıl için geçerlidir.
Aksi belirtilmedikçe, ödüller transfer edilebilir.
Ödüller para karşılığında takas edilemez.
Ödüller mevcut başka promosyonlarla veya kampanyalarla birlikte kullanılamaz.

"Awards" ödülleri aşağıda bahsedilen "Advantage", "Premier" ve "Zenit" ödüllerinden oluşmaktadır:
- "Advantage" ödülleri
Aşağıda belirtilen "Advantage" ödülleri sadece Swissôtel otellerinde kullanılabilir. Üye her "Advantage" ödülü için aşağıdaki istediği hizmetlerden birine hak kazanır:
- bir konaklama sırasında üst üste iki gece için daha üst kategorideki bir oda için ücretsiz bir yükseltme veya
- konaklama başına 2 ücretsiz kahvaltı (iki kişilik bir kahvaltı veya iki kişi için iki kahvaltı)
- "Premier" ödülleri
"Premier" ödülleri Üye profilinde 10.000 Ödül puanı ile değiştirilecektir.
- "Zenit" ödülleri
"Zenit" ödülleri Üye profilinde 40.000 Ödül puanı ile değiştirilecektir.

9.3.2. Fairmont President Club Sertifikaları kullanım koşulları

Geçici bir tedbir olarak, eski Fairmont President Club programı üyeleri 28 Şubat 2019 tarihine kadar bu programın sağladığı avantajlardan faydalanmaya devam edecektir. Ancak üyelerin rezervasyonlarını yaparken aşağıdakilerden bir tanesini seçmeleri gerekmektedir:

- sertifikalarını aşağıda değinilen program koşullarına uygun olarak kullanmak veya;
- Ödül puanlarını katılımcı bir otelde uygun bir konaklama rezerve etmek için kullanmak (Programın Genel Kullanım Koşullarındaki 10. Maddesinde uygun olarak).
Sertifikalar sadece otele veya rezervasyonun yapıldığı yerdeki çağrı merkezine telefon edilerek kullanılabilir.

Fairmont President Club sertifikaları hediye çeki şeklindedir (bundan sonra "Hediye Çeki" olarak anılacaktır) ve her biri farklı bir avantaja erişim sağlamaktadır.

Üye Programa geçiş yaptığında -yani 2 Temmuz 2018'de- her Hediye Çeki otomatik olarak Üyenin profiline yansıtılacaktır ve kullanma süresi 28 Şubat 2019'da Bu sona erecektir. Basılı Hediye Çeki verilmeyecek ve e-posta ile Hediye Çeki gönderilmeyecektir.

Hediye Çeki kullanımı uygunluğa bağlıdır. Hediye Çekleri gelişte değiştirilir. Bir Üye rezervasyon sırasında bir Hediye Çekinin kullanılmasını isterse, ancak otele gelişi sırasında profilinde Hediye Çeki mevcut değilse, bu durumda üyenin oda, vergiler ve diğer ilgili ücretleri tam olarak ödemesi gerekmektedir. Kısıtlama tarihleri ve sınırlı erişim ile ilgili bilgiler için lütfen buraya tıklayın. Odadaki diğer (iki kişiden fazla) ek yetişkinler için ücret alınacaktır.

Hediye Çekleri transfer edilemez. Sadece Platinum üyeler bunları kendileri de üye olan 18 yaşından büyük yakın akrabalarına transfer edebilirler. İşbu Genel Koşullar kapsamında "yakın akraba" ifadesi ile ebeveynler, yetişkin çocuklar, eşler (birlikte yaşayan partnerler dâhil) ve erkek ve kız kardeşler kastedilmektedir. Hediye Çeklerini yakın bir akrabasına transfer etmek niyetinde olan Platinum Üyeler bunu müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek gerçekleştirebilir. Aile üyeleri Hediye Çeklerine doğrudan veya Platinum üyenin profilinden erişemez veya kullanamaz.
Hediye Çeklerinin satılık olduğuna dair ilanların yayınlanması veya bunların bir internet sitesinde, gazetelerde, dergilerde veya başka bir mecrada satışa çıkarılması durumunda bu Hediye Çekleri iptal edilecektir. Yönetici işburadaki koşullara aykırı bir şekilde alınıp satıldığı veya başkasına verildiği ya da yanlışlıkla veya kuşkulu bir şekilde birilerinin eline geçtiği değerlendirilen Hediye Çeklerini işleme sokmama hakkını saklı tutmaktadır.
Hediye Çeki sahibinin gelir vergisi veya başka vergiler ödemesi gerekebilir. Hediye Çekleri, ödemesi turizm sektörü, hava yolu personeli, seyahat acenteleri ve tur rehberleri için rezerve edilen fiyatlar üzerinden yapılan konaklamalarda kullanılamaz.

Aşağıdaki farklı Hediye Çekleri mevcuttur:

- Daha üst bir oda kategorisine yükseltme Hediye Çeki

Daha üst bir oda kategorisine yükseltme yapmaya yönelik her Hediye Çeki, hamilinin herhangi bir katılımcı Fairmont otelinde bir veya iki kişilik ücretsiz bir yükseltmeden yaralanmasına olanak tanımaktadır. Hediye Çeki hamili Fairmont Gold odaları, Fairmont Gold junior süitleri ve Fairmont Gold süitleri hariç olmak üzere, daha üst kategoride bulunan uygun bir odaya yükseltilecektir. Hediye Çeki süitler, Fairmont Gold odaları, Fairmont Gold junior süitleri ve Fairmont Gold süitleri ödemeleri için kullanılamaz. Belirli odalar uygunluğa bağlı olup, kısıtlama tarihleri ve sınırlı erişim uygulanabilir. İşbu kullanım koşulları kapsamında, bir konaklama aynı katılımcı mekânda, konaklama esnasında gerçekleştirilmiş olabilecek geliş ve çıkış sayısına bakılmaksızın, arka arkaya yapılan gecelik konaklamalar olarak tanımlanmaktadır. Konaklama başına sadece bir Hediye Çeki kullanılabilir. Bir konaklama beş (5) geceyi geçemez. Hediye Çeki Fairmont Heritage Place rezidansları, The Plaza Hotel, The Fairmont Royal Pavilion veya Fairmont Jasper Park Lodge'daki Premier Deluxe Estate odalarında kullanılamaz.

- Bir süite yükseltme Hediye Çeki

Bir süite yükseltme yapmaya yönelik her Hediye Çeki, hamilinin herhangi bir katılımcı Fairmont otelinde bir veya iki kişilik ücretsiz bir yükseltmeden yaralanmasına olanak tanımaktadır. Hediye Çeki hamili katılımcı Fairmont oteli tarafından belirlenen ve Süit kategorisi için ayrılmış bulunan uygun bir odaya yükseltilme avantajından faydalanacaktır. Hediye Çeki Fairmont oda kategorilerine uygulanmakta olup, Fairmont Gold odaları, Fairmont Gold junior süitleri ve Fairmont Gold süitleri için uygulanmaz. Hediye Çeki özel süitler veya çok odalı süitler için kullanılamaz. Hediye Çeki süitler, Fairmont Gold odaları, Fairmont Gold junior süitleri ve Fairmont Gold süitleri ödemeleri için kullanılamaz. Belirli odalar uygunluğa bağlı olup, kısıtlama tarihleri ve sınırlı erişim uygulanabilir. Konaklama başına sadece bir Hediye Çeki kullanılabilir. Bir konaklama beş (5) geceyi geçemez. Hediye Çeki Fairmont Heritage Place rezidansları, Fairmont Makati, The Plaza Hotel, The Fairmont Royal Pavilion, Fairmont Tremblant, The Fairmont Vancouver Airport, The Savoy veya Fairmont Jasper Park Lodge'un göl manzaralı junior süitlerinde, kabinlerinde ve göl kıyısındaki süitlerinde kullanılamaz.

- Üçüncü gece ücretsiz Premier Hediye Çeki

Üçüncü gece ücretsiz Premier Hediye Çeki, hamilinin bir veya iki kişi için (iki yetişkin, Deluxe odalar, Signature odalar, junior süitler, Fairmont Gold, Fairmont Gold junior süitler ve Fairmont Gold süitler hariç) herhangi bir Fairmont otelinde ücretsiz bir Fairmont Standart odadan faydalanmasına olanak vermektedir. Belirli odalar uygunluğa bağlı olup, kısıtlama tarihleri ve sınırlı erişim uygulanabilir. Bir Hediye Çeki sadece Üye katılımcı bir Fairmont otelinde üç gecelik bir konaklamada ilk iki gece için ödeme yaptığında kullanılabilir. Hediye Çeki bir ücretsiz gece veya Yöneticiden gelen ya da üçüncü bir tarafa ait bir promosyon veya kampanya için Platinum Hediye Çeki ile kombine edilemez. Ayrıca Hediye Çeki Fairmont Gold odaları, süitleri veya Fairmont Heritage Place ödemleri için kullanılamaz. Hediye Çeklerinin The Savoy ve The Plaza otellerinde kullanılması oda uygunluğuna bağlıdır.

THE PLAZA OTELİ İÇİN EK KOŞULLAR: New York'ta (ABD) bulunan The Plaza Hotel'deki her konaklama için tek bir Hediye Çeki kullanılabilir. Buna ek olarak, The Plaza Hotel'de kullanılan Hediye Çekleri oda Hediye Çekleri (süit yükseltmesi, oda yükseltmesi vb.) dâhil olmak üzere başka herhangi bir Hediye Çeki ile birlikte veya Yönetici veya üçüncü bir taraf tarafından yürütülen bir promosyon veya bir formülle kombine edilerek kullanılamaz.

- Ücretsiz bir gece Platinum Hediye Çeki

Her bir Ücretsiz bir gece Platinum Hediye Çeki hamilinin bir veya iki kişi için (iki yetişkin, Deluxe odalar, Signature odalar, junior süitler, Fairmont Gold, Fairmont Gold junior süitler ve Fairmont Gold süitler hariç) herhangi bir Fairmont otelinde ücretsiz bir Fairmont Standart odadan faydalanmasına olanak vermektedir. Belirli odalar uygunluğa bağlı olup, kısıtlama tarihleri ve sınırlı erişim uygulanabilir. Aşağıda belirtilen istisnalara tabi olmak koşuluyla, tek bir konaklamada birden fazla Hediye Çeki kullanılabilir. Bir Hediye Çeki daha üst bir oda veya süit kategorisine yükseltme yapmak için bir Hediye Çeki ile kombine edilerek kullanılabilir. Hediye Çeki bir ücretsiz gece veya Yöneticiden gelen ya da üçüncü bir tarafa ait bir promosyon veya kampanya için bir Premier Hediye Çeki ile kombine edilemez. Ayrıca Hediye Çeki Fairmont Gold odaları, süitleri veya Fairmont Heritage Place rezidansları ödemleri için kullanılamaz. Hediye Çeklerinin The Savoy ve The Plaza otellerinde kullanılması oda uygunluğuna bağlıdır.

THE PLAZA OTELİ İÇİN EK KOŞULLAR: New York'ta (ABD) bulunan The Plaza Hotel'deki her konaklama için tek bir Hediye Çeki kullanılabilir. Buna ek olarak, The Plaza Hotel'de kullanılan Hediye Çekleri oda Hediye Çekleri (süit yükseltmesi, oda yükseltmesi vb.) dâhil olmak üzere başka herhangi bir Hediye Çeki ile birlikte veya Yönetici veya üçüncü bir taraf tarafından yürütülen bir promosyon veya bir formülle kombine edilerek kullanılamaz.

- Ücretsiz yemek veya Willow Stream Spa seansı Hediye Çeki

Ücretsiz yemek veya Willow Stream Spa seansı Hediye Çeki hamiline bir kahvaltı, akşam yemeği veya Willow Stream Spa'da bir seans için 25 USD tutarında bir kredi kullanma hakkı tanır. Hediye Çeki Fairmont Heritage Place rezidansları hariç olmak üzere, bütün katılımcı Fairmont otellerindeki katılımcı restoranlarda kullanılabilir. Hediye Çekinin kullanımı uygunluğa bağlı olup, kısıtlama tarihleri ve sınırlı erişim uygulanabilir. Hediye Çeki vergiler için kullanılabilir, ancak alkollü içecekler veya bahşişler için kullanılamaz. 25 USD'lik tutarın aşılması durumunda hamili farkı ödemelidir. İlgili yasa düzenlemeler aksini gerektirmediği sürece, Hediye Çekinin kullanılmamış olan kısmı geçersiz olacaktır. Restorana veya Willow Stream Spa'ya geldiğinde Hediye Çeki hamilinin garsonunu veya spa resepsiyoncusunu Hediye Çeki kullanacağı konusunda bilgilendirmesi gerekmektedir. Hediye Çeki hamili ayrıca çek kullanmadan önce program üyeliği numarasını garsona vermelidir. Bunun üzerine kendisinden üyelik kartını ibraz etmesi istenecektir. Bir Üye bir Hediye Çekinin kullanılmasını isterse, ancak otele gelişi sırasında profilinde Hediye Çeki mevcut değilse, bu durumda üyenin yemek veya seans ücretini tam olarak ödemesi gerekmektedir. Hediye Çekinin kabul edileceği katılımcı restoranların listesine göz atmak için lütfen buraya tıklayın. Hediye Çeki kullanımı uygunluğa bağlıdır. Kısıtlama tarihleri ve sınırlı erişim ile ilgili bilgiler için lütfen buraya tıklayın. Hediye Çekleri yukarıda açıklandığı şekilde başka oda Hediye Çekleri ile kombine edilebilir, ancak sabit bir oda fiyatı veya Yönetici veya üçüncü bir tarafa ait bir promosyon için veya odada yemek ya da odada spa seansı için kullanılamaz. Hediye Çeki ibraz edildiğinde tutarı katılımcı Fairmont otelinde geçerli günlük döviz kuru üzerinden yerel para birimine dönüştürülecektir.

10. ÖDÜL PUANLARININ KULLANILMASI

Üyeler Ödül Puanlarını aşağıdakiler dâhil olmak üzere, belirli Ödüller elde etmek için kullanabilirler:
- Katılımcı bir otelde uygun bir konaklama için daha az ücret ödeme olanağı;
- Belirli Partnerlerin sunduğu ve Ödül Puanlarını diğer Partner sadakat programlarının puanlarına (uçuş milleri gibi) dönüştürme şeklindeki avantajlar;
- mevcut olduğu ülkelerde Programın online mağazası ("La Collection by Le Club AccorHotels") aracılığıyla elde edilen ürünler ve hizmetler

Ödül Puanlarının katılımcı bir oteldeki uygun bir konaklama için kesilen fatura tutarında bir indirim elde etmek için kullanılması aşağıdaki kurallara uyulması şartına tabidir:
- Ödül Puanları, Programın genel koşullarının 7. maddesine uygun olarak Le Club AccorHotels puanları kazanmak üzere sadece uygun konaklamalar için -yani barınma ve otel içi harcamalardan oluşan uygun bir konaklama veya sadece barınmadan oluşan uygun bir konaklama için- kullanılabilir; Day Use (günlük giriş - çıkış sağlanan) rezervasyonları hariçtir;
- Ödül puanları sadece AccorHotels.com web sitesi, katılımcı AccorHotels marka otellerinin web siteleri (www.mamashelter.com web sitesi hariç), AccorHotels mobil uygulaması, AccorHotels telefonla rezervasyon merkezi aracılığıyla veya doğrudan katılımcı otelden rezervasyon yapılarak gerçekleştirilen rezervasyonlar için kullanılabilir; Ödül Puanları ayrıca uygun bir konaklama sırasında doğrudan katılımcı bir otelin resepsiyonunda da kullanılabilir;

- Ödül Puanları sadece 2.000 Ödül Puanı ve katları şeklinde kullanılabilir; 2.000 Ödül Puanı üyeye barınma ücretinde (vergi dâhil) veya oteldeki harcamalarda 40 avroluk bir indirim hakkı tanır; Üye, ilgili barınma ücretinin veya otel içi harcamaların toplam fiyatından daha büyük bir indirime hak tanıyacak miktarda Ödül Puanı kullanamaz; Üye, elde edilen indirimin kapsamadığı geri kalan fiyatı ödemek için normal olarak çevrim içi veya otelde kabul edilen ödeme yöntemlerini kullanmalıdır;
- Ön ödemeye tabi (iptallere ve değişikliklere izin verilmeyen) oda fiyatından yapılan rezervasyonlar sadece Ödül Puanları kullanılarak yapılamaz ve bunlar kredi veya bankamatik kartı ile ödenmiş bir kısım içermelidir;

- Bir rezervasyonun AccorHotels.com web sitesi, katılımcı AccorHotels otel markalarının web siteleri (www.mamashelter.com web sitesi hariç) üzerinden veya AccorHotels mobil uygulaması aracılığıyla yapılması hâlinde 2.000 Ödül Puanı ve katları olmak üzere, 1.000.000 Ödül Puanına kadar puan kullanmak mümkündür;
- bir rezervasyonun önceki maddede sayılanlardan farklı bir kanal aracılığıyla yapılması durumunda, Üyenin belli bir rezervasyonda kullanılmaya uygun tüm Ödül Puanları 2.000 Ödül Puanı ve katları ve de rezervasyon başına 1.000.000 Ödül Puanı sınırına kadar olmak üzere, otomatik olarak hesaba katılır (ör. Rezervasyon tutarı 110 avro ise ve Üyenin hesabında 5.540 Ödül Puanı varsa, bu durumda 4.000 Ödül Puanı kullanılır);
- Ödül Puanları bir konaklamanın herhangi bir aşamasında, Üyenin Check-in ve Check-out işlemleri arasında, doğrudan otelde kullanılabilir; Üyenin otelde bulunması ve Üyeye ait kartın ibraz edilmesi zorunludur;
- Ödül Puanlarının barınma fiyatında veya avro dışında bir para birimi ile tahsil edilmiş bir harcamada indirim elde etmek için kullanılması, AccorHotels grubunun referans aldığı “Multicurrency” veri tabanındaki (Reuters bankasının parasal ve finansal veri tabanı) döviz kurlarının uygulanmasını beraberinde getirecektir. Bu fiyatlar şu durumlarda uygulanacaktır:

- Check-out sırasında, ön ödeme gerektirmeyen bir rezervasyonda Ödül Puanları kullanımı için;
- ön ödeme gerektiren bir rezervasyonda Ödül Puanları kullanımı için yapılan ödemede;
- bir konaklama sırasında Ödül Puanlarının doğrudan otelde kullanılması talep edildiğinde; Üye tarafından kullanılan Ödül Puanları Üyenin hesabına sadece şu durumlarda geri yansıtılabilir:
- ödemenin başarısız olması veya reddedilmesi sonucunda bir rezervasyonun otomatik olarak iptal edilmesi;
- iptallere ve değişikliklere izin verilen oda fiyatları söz konusuysa Üyenin Check-in yapmadan önce bir rezervasyonu iptal etmesi;
- iptallere ve değişikliklere izin verilen oda fiyatları söz konusuysa (üye zaten check-in yapmamışsa) Üyenin rezervasyonu değiştirmesi ve bunun sonucunda orijinal rezervasyon yapılırken kullanılan Ödül Puanları sayısına göre daha az puan kullanılması;
- iptallere ve değişikliklere izin verilen oda fiyatları söz konusuysa Üyenin otele gelmemesi (ilk gecenin ücreti yine de tahsil edilecektir);
İptallere ve değişikliklere izin verilmeyen oda fiyatları söz konusuysa Üyenin bir rezervasyonun iptal edilmesini veya değiştirilmesini talep etmesi durumunda Ödül Puanları hesaba geri yansıtılmayacaktır; Üye otele kendisine ait Ödül Puanlarını kullanma yetkisi vermişse, bir konaklama sırasında doğrudan katılımcı bir otelde kullanılan Ödül Puanları hesaba geri yansıtılamaz; Bazı katılımcı oteller ikram giderlerini azaltmak için Ödül Puanlarını kabul etmemektedir. İlgili otellerin listesine şu siteden ulaşılabilir: https://www.accorhotels.com/leclub/user/restaurants/index.en.shtml .

- ödemesi tümüyle Ödül Puanları ile yapılan ve işbu Hüküm ve Koşullarda uygun sayılan rezervasyonlar veya harcamalar Ödül Puanları kazanmaya uygun değildir, ancak Programın Genel Kullanım Koşullarında tanımlanan konaklama koşullarının karşılanması şartıyla üyeye Uygun Geceler toplama hakkı vermektedir.
- rezervasyonlar veya harcamalar kısmen Ödül puanları ile ödenirse, sadece puanlarla ödeme yapılmayan kısım için puan kazanılacaktır.
- Ödül Puanları özellikle toplantı organizatörlerine yönelik olan “Meeting Planner” kampanyasına abone olan kişi tarafından ve bu kampanyayla ilgili belirli koşullara uygun olarak sadece profesyonel etkinlikler (seminerler, konferanslar vb.) için kullanılabilir.

(Özellikle Ödül puanlarını başka sadakat programlarınca kullanılan puanlara dönüştürmek yoluyla) Partnerlerden Ödüller elde edilmesi Üyenin her bir Partner tarafından belirlenmiş olan tüm ilgili Hüküm ve Koşullara (Ödülü elde etmek için gerekli Ödül puanı sayısı, tarihler, uygunluk vs.) uyması koşuluna bağlıdır. Partnerler Ödül Puanlarının kendi programlarına transfer edilmesine izin verdiklerinde, Ödül Puanları sadece Le Club AccorHotels Üyesi ile aynı adı taşıyan bir Partner hesabına transfer edilebilir. İlk puan transferi tamamlandıktan sonra Üyenin Le Club AccorHotels hesabı ile onun Partner hesabı bağlanır: Partner hesabı artık başka bir Le Club AccorHotels hesabıyla ilişkilendirilemez. Bu Hüküm ve Koşullara AccorHotels.com web sitesindeki Program Partnerleri bölümünden göz atabilirsiniz.
“La Collection by Le Club AccorHotels” online mağazasında Ödüller kazanmak Üyenin mağazanın Genel Kullanım Koşullarına ve ürünleri ve hizmetleri sipariş edilebilen her Partner tarafından belirlenen Hüküm ve Koşullara uyulmasına bağlıdır. Üye bu Hüküm ve Koşullara göz atabilir ve online mağaza üzerinden verdiği her siparişte bunları kabul etmesi istenir.
Her halükârda, Ödül Puanları nakit para iadeleri dâhil olmak üzere, hiçbir şekilde maddi menfaat sağlayacak şekilde kullanılamaz.
Ödül Puanları kullanma amaçları açısından Üye, Yönetici tarafından kullanılan bilgisayar sistemlerinde kaydedilen bilgilerin ve işlemlerin aksi ispat edilmedikçe bu işlemlerin yapıldığına dair kanıt oluşturduğunu kabul eder.

11. ÜYE HESABI İLE İLGİLİ SORUNLAR

11.1. Katılımcı otel ağı dâhilindeki hak talepleri

Üye, otelde konaklamasından sonraki 7 günlük süre içinde Puanlarının beklendiği şekilde hesabına yansıtılmadığını tespit ederse, ilgili konaklamayı takiben (Check-out tarihi baz alınarak) altı ay içinde bir Puan düzeltmesi yapılmasını talep edebilir. Bunun için Üyenin AccorHotels.com internet sitesinde kendisine ait hesabındaki “Yardım” sekmesi altında yer alan "Konaklamadan sonraki eksik puanları bildirin” bölümündeki talep formunu doldurması gerekmektedir.

Talebin işleme konabilmesi için Üyenin ilgili otele ait ödenmiş faturanın bir kopyasını eklemesi gerekmektedir. Bu faturada elle yapılmış düzeltmeler bulunmamalıdır. Sadece otel tarafından yazdırılmış olan ve talepte bulunan Üye adına düzenlenmiş ilgili belge kabul edilir.

Bir itirazın haklı olduğu kanıtlanmışsa, doğru sayıdaki Ödül Puanları ile birlikte, konaklamanın gerçekleştirildiği takvim yılına ait ilgili Statü Puanları da Üyenin hesabına yansıtılacaktır. Doğru sayıdaki Statü Puanlarının daha baştan Üyeye verilmiş olması Üyeye yukarıda yer alan 8. maddedeki kurallara göre farklı bir Statü seviyesine erişme imkânı verdiyse, bu durumda Üyeye cari yılın geri kalan süresi boyunca söz konusu Statü verilecektir. Bu düzeltmeden önce Üyenin hesabına yansıtılmış olan Ödül Puanları buna göre yeniden hesaplanacaktır.

Üyeye Puan aktarılması veya üyelik Statüsü seviyesi ile ilişkili bir avantajı kullanması yanlışlıkla reddedilmiş ise, Program Yöneticisi sadece Puanların Üyenin hesabına doğru bir şekilde kaydedilmesi ile sınırlı olacaktır.

11.2. Partnerler nezdindeki talepler

Üye, Program Partnerlerinde kazanılan Ödül Puanlarının edinilmesi ile ilgili sorular için AccorHotels.com internet sitesindeki çevrim içi hesabının yardım bölümündeki "Konaklamadan sonraki eksik puanları bildirin” prosedürünü izlemeli ve başvurusuna tüm destekleyici belgeleri eklemelidir.

Üye bir başvuruda bulunabilmek için Partner tarafından sağlanmış olan hizmetin sağlandığı tarihten itibaren en az altı hafta beklemelidir. Bir işlemi takiben bir itirazda bulunmak için verilen maksimum zaman süresi her Partnere göre değişebilmektedir ve AccorHotels.com internet sitesinin “Le Club AccorHotels” bölümünde listelenmektedir.

Ödül Puanlarının hesaba yansıtılması için, taleple ilgili olan ödenmiş faturanın Le Club AccorHotels kartı sahibinin adına olması gerekmektedir.

Ödül Puanlarının başka sadakat programı Puanlarına veya uçuş millerine dönüştürülmesinde, Program Yöneticisinin yükümlülüğü Puanların dönüştürülmesi talebinin Partner programı tarafından onaylandığı anda sona erer. Ancak eğer Ödül Puanları üye hesabından düşülmüş, fakat Puanlar veya uçuş milleri altı hafta zarfında Partner programının hesabına yansıtılmamışsa, Üyenin ilgili programda belirtilen süreler dâhilinde partner programının yöneticisi ile iletişime geçmesi rica olunur.

12. ASKIYA ALMA VEYA SONLANDIRMA HÜKÜMLERİ VE PROSEDÜRLERİ

12.1. Üye tarafından sonlandırma

Bir Üye herhangi bir zamanda Programdan ayrılmaya karar verebilir. Bir Üye, AccorHotels.com internet sitesinin “Yardım” sayfasından veya “Bize Ulaşın” bağlantısını kullanarak ve Program üyeliğini sona erdirmek istediğini belirten bir e-posta göndererek, üyeliğini sonlandırabilir.

12.2. Program yöneticisi tarafından askıya alma veya sonlandırma

Le Club AccorHotels kartını kullanan bir Üyenin Program Kullanım Hüküm ve Koşullarını herhangi bir şekilde ihlal etmesi durumunda, Program Yöneticisinin takdirine bağlı olarak:
- bireyin üyeliğinin Program Yöneticisi tarafından belirlenecek bir süreyle -ki bu süre (‘Askıya Alma Süresi’) 3 (üç) ayı aşamaz- askıya alınmasına yol açabilir;
- Üye herhangi bir nedenle herhangi bir tazminat talep etme hakkına sahip olmaksızın, üyeliğin sonlandırılması ile yani kartın ve sağladığı avantajların derhal iptal edilmesi, hesabın kapatılması ve kazanılmış Puanların iptal edilmesi ile cezalandırılabilir.

12.3. Askıya almanın etkileri

Üye, Askıya Alma Süresi boyunca Ödül Puanlarını işburadaki 10. maddede belirtildiği şekilde kullanamaz.

Askıya Alma Süresi boyunca ve Askıya Alma Süresinin sona erme tarihinden daha geç olmamak üzere, Program Yöneticisi şunlara karar verebilir:
- askıya almayı kaldırabilir

- ki bu durumda Üye, Üyelere sunulan avantaj ve hizmetlerden yararlanabilir ve Ödül Puanlarını tekrar kullanabilir;
veya
- işburadaki 12. madde hükümleri uyarınca üyeliğin sonlandırılmasına karar verebilir.

12.4. Sonlandırmanın etkileri

Bir üyelik sonlandırıldığında, adı geçen Üye Programdan tümüyle silinecek ve Program Yöneticisi ile Üye arasındaki her türlü ilişki geri dönüşü olmaksızın sona erdirilecektir. Bu silinme, sonlandırmanın yapıldığı tarih itibarıyla birikmiş olan tüm puanların da silinmesine de yol açar.

13. PROGRAM İLETİŞİMLERİ

Üyeler Programdaki üyelikleri ile ilgili tüm bilgilere (Puan bakiyeleri, Uygun Gece bakiyeleri ve hesaplarının işletilmesi dahil) AccorHotels.com internet sitesi üzerindeki kişisel hesapları aracılığıyla ulaşabilirler. Üyelere, madde 4.1'de Program Üyesi olarak, Program tarafından sunulan faaliyetler ve hizmetlerle ilgili elektronik posta (bilgilendirme mesajları, hesap özetleri, vs.) almayı kabul ettikleri hatırlatılır. Üye bu bilgileri almayı artık arzu etmiyorsa, programdan ayrılmayı talep etmelidir (Madde 12.1'de açıklanan sonlandırma prosedürüne bakın). Programa katılan herhangi bir Üye ayrıca sadece Üyelere özel promosyonlar dâhil olmak üzere, Programdan e-posta ile elektronik ticari bilgiler almayı da kabul etmektedir. Üyenin e-posta ile bu ticari kampanyaları artık almak istememesi hâlinde, bu e-postaların altında yer alan abonelikten çıkma bağlantısına tıklayarak veya kişisel hesabı aracılığıyla bu ticari kampanya bildirimleri aboneliğini sonlandırabilir. Bu işlemin onun üyeliği üzerinde bir etkisi bulunmaz.

Üye AccorHotels.com internet sitesindeki Le Club AccorHotels hesabı üzerinden e-posta veya posta adresi, adı veya başka herhangi bir bilgi ile ilgili değişiklikleri ilgili kanıtlarıyla birlikte müşteri hizmetleri ekibine bildirmelidir.

14. KİŞİSEL BİLGİLERİN KORUNMASI

Üye ile ilgili olan ve onun aboneliği ve/veya Program üyeliği sırasında toplanan kişisel bilgiler, merkezi (82 rue Henri Farman, 92130 Issy-les-Moulineaux) Fransa'da bulunan veri denetçisi Accor SA tarafından, program hüküm ve koşullarının yerine getirilmesi amacıyla ve yasal olarak geçerli nedenlerle, (hedefli pazarlama kampanyaları da dâhil) pazarlama faaliyetleri için işlenir. ¶ Bu veriler özellikle programın işletilmesinden sorumlu olan PRO-FID SAS dâhil olmak üzere, AccorHotels Grubu'nunun tüzel kişilik arz eden birimlerine ve bunların hizmet sağlayıcılarına ifşa edilir. Veriler ayrıca programın sözleşmeli partnerlerine (oteller, hava yolları ve başka partnerler) de ifşa edilebilir. Veriler Accor'un Kişisel Bilgilerin Korunması Sözleşmesi'nde belirtilen şekilde korunmaktadır.

Veriler Avrupa Birliği dışında bulunan ve yeterli seviyede koruma sağlamayan ülkelere aktarılabilir. Bu nedenle doğru ve uygun güvenlik tedbirleri de sağlanmıştır ve bunların bir kopyasını talep edebilirsiniz. Üyelerle ilgili bilgiler Avrupa Birliği dışındaki ülkelerde bulunan alıcılara iletilebilir. Bunlara şunlar dâhildir:
- Üyelerin Ödül Puanları veya uçuş mili aktarımları ve itirazlarını çözümlemek için tercih ettiği, partnerlere ait sadakat programları ve hava yolları şirketleri. Partnerlerin ve şirketlerin listesi AccorHotels.com internet sitesinin “Le Club AccorHotels” bölümünde bulunmaktadır. Ödül Puanlarının işlemden geçirilmesi veya hava millerinin aktarılması için Üyenin her veri transferine açıkça onay vermesi gerekmektedir;
- AccorHotels grubu dahilindeki işletmeler ve oteller, zira üye ile veri işlemcisi arasındaki sözleşmenin ifa edilmesi için veri transferinin yapılması gerekmektedir;
- Faaliyet alanları kapsamındaki talepleri ele alan we veri aktarımının ülkeler arasındaki veri akışı anlaşmalarıyla düzenlendiği harici hizmet sağlayıcılar.

Accor SA ayrıca başta sahtekârlık olmak üzere, Üye Programa katılırken veya Puan kazanırken veya kullanırken oluşabilecek anormallikleri tespit etmek ve yönetmek amacıyla da kişisel özellikteki verileri işlemden geçirmektedir.
Bu bağlamda derlenen veriler Accor SA ile onun hizmet sağlayıcılarına ait yetkili personeli ve normal dışı durumu kapsayan otelin yöneticisi içindir. Üyeler kendileri ile ilgili herhangi bir normal olmayan durum tespitinde posta yoluyla bilgilendirilir.

Verilerinize erişme veya bunların düzeltilmesi veya silinmesini talep etme, işlenmesine itiraz etme ve de verilerinizin ölümünüzden sonra (umarız bu mümkün olduğunca geç olur!) nasıl bir işleme tabi tutulacağı ile ilgili talimatlar verme hakkına sahipsiniz. Bunun için data.privacy@accor.com adresine yazabilirsiniz.

15. PROGRAM KULLANIMI GENEL KOŞULLARI, HUKUKİ İHTİLAFLARIN ÇÖZÜMLENMESİ VE İLGİLİ KANUNLAR

Programa katılmak, Üyelerin Program Hüküm ve Koşullarını kayıtsız şartsız kabul ettiği anlamına gelir. Bu Hüküm ve Koşullar önceki her türlü metnin üzerinde geçerlidir.

Üye ile PRO-FID SAS arasında Program Hüküm ve Koşulları ile ilgili bir ihtilafın ortaya çıkması durumunda, Üyeye işburada konvansiyonel bir arabuluculuk prosedürüne veya alternatif bir anlaşma yöntemine başvuruda bulunabileceği bildirilir. Müşteri Hizmetleri'nin yönlendirmesinden sonraki altmış gün zarfında dostane bir çözümün ortaya çıkmaması durumunda, Üye ilk şikâyetinden sonraki on iki aydan daha geç olmamak üzere, turizm ve seyahat arabulucusuna başvurabilir. Arabulucu irtibat bilgileri ve yönlendirme şekilleri " Yardım " bölümünde mevcuttur.

Misafirlerin yaşadığı ülkedeki zorunlu koruyucu düzenlemelere halel getirmeksizin, Program Hüküm ve Koşulları Fransa kanunlarına tabidir.

16. EK BİLGİLER

Özellikle her bir Katılımcı Otel tarafından sağlanan ek hizmetler ile her bir Partner tarafındfan sunulan avantajlar olmak üzere, Le Club AccorHotels Programı ile ilgili tüm bilgiler ve detaylar AccorHotels.com web sitesinin Le Club AccorHotels bölümünde yer almaktadır.

Bu yeni özellikleri yansıtmaları için, programın Genel Kullanım Koşulları'nı güncelleştirmiş bulunuyoruz. Bu Genel Kullanım Koşulları 1 Ocak 2017'de otomatik olarak yürürlüğe girecektir. Sizi onları okumaya davet ediyoruz :